Vestel Çamaşır Makinesi Çoçuk Kilidi Nasıl Açılır?(Çözüm bulundu)

Vestel bulaşık makinesi Çoçuk kilidi nasıl açılır?

Çocuk Kilidi Kullanımı Çocuk kilidini aktif hale getirmek için Başla/Bekle ve Erteleme tuşlarına aynı anda 4 saniye süre ile basınız. Aktif olunca 3h (yıkama) lambası bir kez yanıp söner. Çocuk kilidini kaldırmak için tekrar aynı işlem yapılır. Çocuk kilidi iptal olunca 3h(yıkama) lambası 2 kez yanıp söner.

Vestel Çamaşır Makinesi CL hatası nasıl düzeltilir?

Vestel çamaşır makinesi CL hatası vermesinin nedeni bir arıza degildir. çocuk kilidine geçmiş demektir. CL Çocuk kilidinden Nasıl Çıkılır resim paylaştığım, ekranın alt bölümünde gecikmeli başlat ve kolay ütüleme butonuna aynı anda 5 saniye basılı tutunuz cl çoçuk kilidinden çıkar.

Makinada cocuk kilidi nasil acilir?

Açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun. Çocuk kilidi etkinleştirildiğinde gösterge panelinde “CL” ibaresi görünür ve makinenin butonları devre dışı bırakılır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun.

Siemens çamaşır makinasında CL ne demek?

Çocuk kilidi devreye girdiğinde ekranda ya bir anahtar sembolü ya da bir “ CL ” sembolü belirir ve çamaşır makinesinin tüm düğmeleri devre dışı kalır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için 3-5 saniye boyunca start butonuna basın. Bu sürenin sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

You might be interested:  Bosch Hamur Yoğurma Makinesi Nasıl Kullanılır? (Çözünme)

LG çamaşır makinasında CL ne demek?

CL veya CHILD LOCK özelliğinin AÇIK ve aktif olduğunu gösterir. YENİ LG ÖN YÜK PULLARINDA CL KODUNU KAPATMAK İÇİN: LG çamaşır makinenizdeki ÇOCUK KİLİDİNİ KAPATMAK için, ÇOCUK KİLİDİ ​​düğmesini 3 ila 5 saniye basılı tutun. Yıkayıcıda artık ÇOCUK KİLİDİ ​​modu DEVRE DIŞI olmalıdır ve tüm düğmeler düzgün çalışacaktır.

Arçelik Çamaşır Makinesi CL on ne demek?

Dijital ekranı olan makinelerin ekranında ” CL -ON” yazıyorsa çocuk kilidi aktiftir, çocuk kilidi iptal edilirken ekranda üçten geriye doğru sayılır ve ardından ekranda “C-OFF” yazısı görülür. Böylece çocuk kilidi devreden çıkarılmış olur. Ekransız modelde ön yıkama ışığı yanıp sönüyorsa devrededir.

Çamaşır makinesi kazanı neden dönmüyor?

Çamaşır makinenizin tahliye hortumu yerinden çıktıysa ya da doğru ayarlanmamışsa makinenizin kazanı dönmez. Öncelikle makinenin arka tarafındaki tırtıklı gri hortumun yerine takılı olup olmadığını kontrol edin.

Çoçuk kilidi yapışkanı nasıl çıkar?

– Sıcak su ile ıslatılmış bir bezi yapışkanlı bezin üzerinde bir süre bekletin. Beklettikten sonra etiketi kolayca çıkarabilirsiniz. – Eğer etiket yanmaz bir yüzeyde ise çakmak ile ıslatma işlemi yapılarak etiketin kolaylıkla çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Arcelik camasir makinasinin kapagi nasil acilir?

Makinenizin içinde su kalmış ise güvenlik nedeni ile kapak açılmaz. Bu durumda makinenizin özelliklerine göre program ayarını, önde düğmelerin bulunduğu bölümde yer alan “Sıkma” ya da “Sıkma+Pompa” konumuna getirin ve kalan suyu boşaltın. Program bittikten sonra kapağı açabilirsiniz.

Çamaşır makinesi nasıl kapatılır?

Ön tarafta, tuşların bulunduğu yerdeki Açma/Kapatma düğmesinden çamaşır makinesini açın. Makinenin ekranında ışıklar yandıysa Başla/Bekle/İptal tuşuna parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutarak programı iptal edin.

Isensoric ne demek?

Akıllı sensör teknolojisine sahip Siemens çamaşır makineleri autoDry teknolojisi ile çamaşırlarınızın eşit bir şekilde kuruduğunu otomatik olarak algılar ve aşırı kurutmaya bağlı çekme riskini ortadan kaldırır. Daha az enerji harcayarak çamaşırlarınızı en ideal biçimde kurutmanızı sağlar.

You might be interested:  Vivol Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?(Çözülmüş)

Çamaşır makinesinde F23 ne demek?

Çamaşır makinelerinin yıkamasının durması halinde genellikle modern çamaşır makinelerinin kontrol panelinde hata kodu görüntülenir. Bosch çamaşır makinesinde sıkça görülen F23 hatası, yıkama işleminin herhangi bir aşamasında ortaya çıkabilir. Bu sorun genellikle de su sızıntısı ile ilgili ciddi sorunlardan kaynaklanır.

Çamaşır makinesinde E16 ne demek?

Çamaşır makinesi E16 hata kodu kapak açık anlamına gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *