Tüy Alma Makinesi Nasıl Kullanılır?(En iyi çözüm)

Kıl Alma Makinesi acıtır mı?

Epilatör kullanımı ne kadar acıtır? Acı oranı kişiden kişiye değişir. Ancak yaparken cildi germek, tüylerin çok uzun olmadığından emin olmak, eğer cihaz uygunsa duşta kullanmak acı ve tahrişi azaltacaktır.

En iyi tüy alma makinesi hangisi?

1. Philips Lumea Prestige IPL Lazer Epilasyon Aleti. En iyi epilasyon aleti listemizde ilk sırada yer alan Philips markası öne çıkanlar arasında.

IPL tüy alma cihazı nasıl kullanılır?

Tüm bölgelere eşit şekilde uygulayın Philips Lumea’nın etkili çalışabilmesi için cildinizin üzerine eşit şekilde uygulamanız ve hiçbir noktayı atlamamanız önemlidir. Ancak cildin tahriş olmasına yol açabileceği için aynı bölgeye birden fazla ışık atımı uygulamamaya dikkat edin.

Şarjlı epilasyon aleti nasıl kullanılır?

Hafif bir tutuş yeterli olmalıdır. Bir elinizle cildinizi gerdirirken diğer elinizle epilatörü sürün. Cildi gerdirme işlemi, hem daha az canınızın yanması hem de aletin cildinizi kapmaması için önemli! Kılların çıkış yönünün tersi istikametinde yavaşça sürün.

Epilatörle kıl nasıl alınır?

Epilatör cımbız mantığı ile çalışır. Döner başlığında bulunan cımbız başlıkları sayesinde tüyün üzerinden geçerken tüyü kökünden alır. Tıraştan daha uzun bir etkiye sahiptir ve ağda kadar acı vermez. Bunun sebebi ise tek seferde değil yavaş yavaş tüyleri kökünden almasıdır.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Kilidi Nasıl Açılır?(Çözüm bulundu)

Lazer epilasyon can acıtıyor mu?

Tüylerden kurtulma amaçlı uygulanan lazer epilasyon işlemi aşırı bir acı hissi uyandıran bir uygulama değildir. Lazer epilasyon uygulaması sırasında uygulanan bölgeye milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır.

Epilator alirken nelere dikkat edilmeli?

Epilatör alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 • Öncelikler cilt ve tüy tipiniz konusunda fikir sahibi olun.
 • Islak ve kuru ortamda çalışabilen modelle mevcut.
 • Bu cihazlar genellikle şarjlı veya elektrikli seçeneklere sahip.
 • Hijyen açısından farklı başlıklara sahip cihazları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Epilasyonda hangi marka daha iyi?

Yüz bölgesi için diode lazerler en ideal seçimdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tercih edilmemelidir. Koltuk altı, genital ve alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi cevap alınan bölgelerdir.

IPL kaç günde bir yapılır?

IPL lazer uygulamaları genellikle 4-6 hafta aralıklarla yapılır.

Evde lazer epilasyon hangi sıklıkla yapılmalı?

Teniniz tamamen siyah olacağı için kalıcı cilt lekelerinin oluşmasına neden olabiliyor. Evde lazer epilasyon kaç haftada bir yapılmalı dediğimizde, Lazer epilasyon cihazını ilk kez kullanmaya başlıyorsanız ilk seanslarınızı iki haftada bir gerçekleştiriyorsunuz. İki haftalık seansları 3 ya da 4 kez tekrarlıyorsunuz.

IPL lazer sonrası kıllar ne zaman dökülür?

Lazer epilasyonun ilk seansından sonra dökülmeler beklenir ve görülür. İlk seans sonrası dökülmeler 3 haftayı bulabileceği gibi 1 hafta içinde dökülmelerin olması beklenmektedir. İlk seans sonrasında olan dökülmeler bir an da tüm vücuttaki istenmeyen tüylerin dökülmesi şeklinde gerçekleşmez.

Bacaklarımı alırken acımaması için ne yapmalı?

Ağda yaparken acımaması için ne yapmalı?

 1. Adet döneminden sonra ağda yapın.
 2. Başka birşey düşünün. Ne kadar az kaygılanırsanız, acıyı o kadar az hissedersiniz.
 3. Yeni başlıyorsanız ağırdan alın.
 4. Ölü derilerden kurtulun.
 5. Daha yoğun ağdaları tercih edin.
 6. Ağrı kesici alın.
 7. Nefes alıp verin.
 8. Hangi bölgelerin daha hassas olduğunu bilin.
You might be interested:  Çamaşır Makinesi Ne Kadar Su Alır?(En iyi çözüm)

Epilatorden sonra ne yapilmali?

Epilasyondan sonra Duş alın ve epilasyon uyguladığınız bölgeye çok bastırmadan kese veya lif sürün. Böylece batık tüy çıkma ihtimalini azaltırsınız. Duştan sonra epilasyon bölgesini nemlendirin. Ayrıca su içmek de iyi gelcektir.

Epilasyon acısını azaltmak için ne yapmalı?

Eğer acı eşiğiniz çok düşükse bikini bölgesi gibi alanlar yerine daha az hassas bölgelere yaptırabilirsiniz. Uzmanınız uygulamadan önce ağrı hissini azaltacak kremler sürebilir. Sonrasında en az 2 gün güneşe çıkmayarak ya da güneşten koruyucu kremler kullanarak acı riskini azaltabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *