Silaj Makinesi Ne Işe Yarar?(EN iyi 5 ipucu)

Yeşil yem bitkilerinin silaj (kıyılmış yem) haline getirilmesinde kullanılan makinalardır.

Silaj makinesi ne ise yarar?

Tamburlu bıçaklı silaj makinaları, daha önceden biçilmiş olan yeşil yem bitkilerinin tarladan toplanması, istenilen uzunlukta kesilmesi ya da doğranması ve fırlatma borusu ile taşıyıcı arabaya üflenmesi ilkesiyle çalışırlar.

Silaj paketleme makinesi ne işe yarar?

Silaj paketleme makinesi ile, yem ilk günkü tazeliğini korur. Silaj uzun süre bozulmadan saklanabilir. Silaj çukuruna gömülen ürünlerde bozulma meydana geldiği için paketleme sayesinde minimum ürün kaybı gerçekleşmiş olur.

Sıra Bağımsız silaj Makinesi kaç beygir?

Çünkü ÖZBUDAK sıra bağımsız silaj makinaları traktörün markası ne olursa olsun 70 beygir güç ile çok rahat bir biçimde silaj yapabilmektedir.

Silaj makinaları nelerdir?

Silaj makinası, silaj yapılmak üzere namlu haline getirilmiş yeşil yemleri toplayarak kıyan veya biçilmemiş yeşil yem bitkilerini biçen, parçalayan ve üfleyerek bir araca dolduran kendi yürür veya traktörle kullanılan makinadır.

Ot ezme makinesi ne işe yarar?

Kurutulacak yeşil otun kuruma hızını artırmak amacıyla, biçilmiş otun saplarını ezerek hücre suyunu çıkaran makinalardır. Sınıflandırma: Yaptığı işleme göre 3 gruba ayrılırlar; Ot ezme makinaları, □ Ot kırma makinaları, □ Namlu hasat makinaları.

1 ton silaj kaç para?

2021 yılı için mısır silaj fiyatını tonu 420 TL olarak güncellendi, Tüketici çiftçilerimiz mısır silaj ihtiyaçlarını Aksu Antbirlik Genel Müdürlüğü Tesisleri ile Serik Çandır Antbirlik Tesislerinden karşılayabilir. Mısır Silaj sezonu bütün çiftçilerimize hayırlı olsun.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Saatte Ne Kadar Elektrik Harcar?(Soru)

Kaliteli mısır silajı nasıl yapılır?

Silajlık mısırın kuru maddesi %25 civarında olmalıdır. %25’i aşan kuru madde durumunda silajın kalitesi düşecek, sindirimi zorlaşacaktır. Silajlık mısır hasat edilirken doğrama uzunluğu ayarlanarak kısaltılmalı, olgunlaşmış taneler tane kırıcılarla kırılmalıdır, böylece silaj kalitesi ve yem değerleri artar.

Silaj yem nedir?

Silaj, sığır, koyun ve keçi gibi gevişgetiren memeli hayvanların yem ihtiyacını karşılayan ve silolarda saklanan yüksek nem içeren fermente edilmiş yemlerdir.

Çelikel silaj makinası kaç kg?

MODEL CHOPPER 1300 CHOPPER 1500 Uzunluk (Yol Pozisyonu) 2530mm 2730mm Genişlik (Yol Pozisyonu) 1630mm 1630mm Uzunluk (İş Pozisyonu) 2090mm 2090mm Genişlik (İş Pozisyonu) 3075mm 3275mm Yükseklik 3325mm 3325mm Yükseklik (Baca Katlanmış) 2160mm 2160mm Ağırlık ( kg ) 500 kg 620 kg Güç Gereksinimi 45 hp 45 hp Bıçak Sayısı 21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *