Siemens Bulaşık Makinesi E09 Hatası Nasıl Giderilir?(En iyi çözüm)

Bosch bulaşık makinesi E09 hatası nasıl düzeltilir?

E09 Hatası Çözümü Isıtma elemanını dolaşım ünitesine bağlayan kelepçeyi ve fişleri sökmeniz gerekir. Yeni ısıtıcıyı ambalajından çıkararak eski yonganın üzerine koyarak tüm talaşları kontaklara takmanız gerekir. Bu sayede sorunu çözebilirsiniz. Fakat sorun düzelmediyse yetkili servise başvurmanız gerekir.

Bosch bulaşık makinesi E09 arıza kodu nedir?

Sızan sular ısıtıcı pompasının arıza yapmasına neden oluyor. E09 Hatası olarak bilinen arızasının nedeni budur. Tabi Bosch yetkilileri 7 yıla kadar cihazlarına garanti verdikleri için eğer hatayı bu süre zarfında alırsanız ücretsiz olarak bu arızayı gideriyorlar.

E09 arızası ne demek?

Bosch kombi E9 arızası verdiği durumda, basınç göstergesinin 1 bar’ın altında olduğunu gördüğünüz takdirde bu cihazınızın basıncının düşük olduğu anlamına gelir ve cihaza su basmanız gerekebilir. Kombi basıncı, ideal olan 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapatınız.

Bulasik makinesinde E9 ne demek?

Bosch bulaşık makinesi E9 hatası, bulaşık makinesinin ısıtıcı aksamı olan rezistans adlı parçanın bozulması ile meydana gelir. Bu tip bulaşık makinelerinde rezistans adlı parça, eski bulaşık makinelerindeki gibi bulaşıkların konulduğu hazne içinde olmaz.

Profilo bulaşık makinesi E09 hatası nedir?

E09 hatası ısıtma elemanlarının arızalarından kaynaklanan bir hatadır. Bu ısıtma elemanları sıcaklık sensörü, kontrol kartı ve sirkülasyon pompasına bağlı çalışan ana ısıtıcıdır. İlk olarak bakılması gereken nokta az önce de bahsettiğimiz gibi sıcaklık sensörüdür.

You might be interested:  Vestel Çamaşır Makinesi Çoçuk Kilidi Nasıl Açılır?(Çözüm bulundu)

Bosch E15 hatası nedir?

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E15 Cihaz gösterge panelinde E15 veya F15 hata kodu görüntüleniyorsa su koruma sistemi etkinleştirilmiştir. Sağlığınız ve güvenliğiniz için sorunu evde tek başınıza çözmeyi denememenizi öneririz. Şebeke suyunu kesin ve cihazı kapatın.

E15 hatası nasıl giderilir?

E15 hata kodu, Bosh bulaşık makinelerinde en sık görülen hatalar arasında yer alır. Bu hatayı düzeltmek için mutfak cihazının elektrik şebekesinden ayrılarak 45 derecelik açı ile eğilmesi gerekir. bunun için de bazen makineyi hareket ettirmek gerekir.

Bosch bulaşık makinesi ısı pompası ne kadar?

Bosch Bulaşık Makinesi Isı Pompası 12014980 – 466.10 TL + KDV.

Bosch bulaşık makinesi e17 arızası nedir?

Su alma sisteminde hata veya temiz su girişinde hata tespit edildi – Temiz su girişini kontrol edin (köşe akış vanası açık, temiz su girişi hortumu bükülmemiş). Bu hatayla sık sık karşılaşıyorsanız cihazınızda büyük ihtimalle bir hata vardır.

Bulaşık makinesi rezistans arızası nasıl anlaşılır?

Peki bulaşık makinası rezistansı arızası nasıl anlaşılır? Rezistansın arızalandığı şüphesinde kaldığınız an bulaşık makinem tamamen bozuldu gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz. Bu aşamada belirtiler son derece nettir. Makina suyu ısıtmıyor ise rezistansta problem olduğunun göstergesidir.

Bulaşık makinesi rezistansı ne kadar?

Arçelik Bulaşık Makinası Rezistans 1858130000 ( 2040 W ) – 203.39 TL + KDV.

Bosch bulaşık makinesinde f ne demek?

Cihazınızda bu kod varsa suyu ısıtamıyor demektir. Bosch bulaşık makinesi F 20 arıza kodu: Sıcaklık sensörü ntc arızası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *