Samsung Bulaşık Makinesi 4c Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Samsung bulaşık makinelerinde görülen 4c hatası makinenin su kazanmaması anlamına gelir. Samsung bulaşık makinelerinin ekranında 4c hata kodunu görmüşseniz, makinenizin su almasında bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz.

4c hatasi nedir?

Buderus arıza kodları arasında sıklıkla karşılaşılabilen durumlardan biri olan Buderus kombi 4c hatası, kombi tesisatındaki su sıcaklığının maksimum değeri aşarak aşırı ısınmaya yol açtığı anlamına gelmektedir. Bu durumda, Buderus kombi 4c arızası meydana gelir ve kombiniz kendini bloke ederek çalışmayı durdurur.

Samsung çamaşır makinesi 4E hatası nedir?

Bu bilgi kodunun birkaç sebebi olabilir, Musluğa gelen su basıncı yok veya çok düşük olabilir. Su kesintisi veya düşük su basıncı olup olmadığını kontrol edin.

4 e ne demek?

4E STATÜSÜ NEDİR TAŞERONLARIN HAKLARI NELER? Bu soruşturmalardan geçen taşeron işçiler kamuda ‘özel statülü sözleşmeli personel’ olarak istihdam edilecek. Bunun için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesine bir ek yapılarak bu personelin 4E ‘li olması sağlanacak.

Samsung bulaşık makinesi su neden almaz?

Samsung Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su hortumunun ucundaki musluğun kapalı olması ya da bozuk olması da güçlü bir ihtimalken, sular kesilmiş ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Samsung Su giriş valfi (ventil): Bu parça bozulduğu zaman makine su almaz.

You might be interested:  Izla Sir Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?(Mükemmel cevap)

Buderus kombi 6a ne demek?

Buderus kombi arızaları arasında yer alan Buderus 6a arıza kodu, kombinizde oluşan bir ateşleme sorunudur. Buderus kombi 6a arızası çözümü için öncelikli olarak kombi gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gaz vanası boru ile aynı hizada ise gaz vananız açık demektir.

Buderus kombi H arızası nedir?

Buderus kombi h işareti ( = h ): = H şeklinde görülen Buderus kombi = H işareti, cihazın sıcak su işletmesinde olduğunu gösterir. Buderus kombi H 0 7 arızası: Buderus kombi düşük su basıncı ile ortaya çıkar. Buderus kombi bar seviyesini kontrol edip gerekliyse su ekleyiniz.

Samsung çamaşır makinesi 5E hatası nedir?

Suyun tahliye edilememesinden kaynaklı çamaşır makineniz 5E, 5C veya E2 hatası verebilir. Çamaşır makinesini kapatın ve fişini elektrik prizinden çekin.

Samsung çamaşır makinesi UE hatası nedir?

UE, UB veya E4 hata kodları, çamaşır makinesi içine atılan çamaşır yükünün dengesiz olduğu durumlarda meydana gelmektedir. Çamaşırların dengesiz ve türlerinin karışık dizilmesi sonucunda makine yıkama yapamayacak ve UE / UB hata kodu verecektir.

Samsung çamaşır makinesi 4C hatası nasıl düzeltilir?

4C Hatası Çözümü Dairenin soğuk su alıp almadığını kontrol etmeniz gerekir. Makinenizin enerjisini kesmeniz gerekir. Tahliye hortumunun bağlantısının doğru yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz gerekir. Doldurma hortumundan gelen su basıncını kontrol etmeniz gerekir.

Samsung çamaşır makinesi uc ne demek?

Çamaşır makinesine gelen elektrik voltajının çamaşır makineniz için uygun olmadığı durumlarda UC bilgi kodu görüntülenir. Lütfen aşağıdaki adımları kontrol edin. 1 Çamaşır makinenizin elektrik bağlantısını kontrol edin. Çoklu prize bağlı olmasını önermiyoruz.

Samsung çamaşır makinesi ön yıkama nasıl yapılır?

Samsung Çamaşır makinesinde ön yıkama programını nasıl başlatabilirim?

  1. 1 Ön yıkama için deterjan ekleyin. Deterjan çekmecesinin;
  2. 2 Ana yıkama programını seçin. Giysilerin türüne ve kirlilik oranına göre uygun ana yıkama programını seçin.
  3. 3 Ön yıkama seçeneğini seçin.
  4. 4 Programı başlatın.
You might be interested:  Indesit Çamaşır Makinesi Deterjan Gözü Nasıl Çıkarılır?(Çözüm bulundu)

Çamaşır makinesi neden durur?

Ana kontrol panosu arızası, Zamanlayıcı arızası, Şeklindedir. Bu parçalardaki arızalanmalar çamaşır makineniz çalışırken aniden durmasına ve programın takılmasına neden olur.

Samsung bulaşık makinesi he hatası nedir?

Samsung bulaşık makinesinde görülen He hata kodu, ısıtma elemanında ya da ısıtma rölesinde bir sorun olduğunu gösterir. Bu durumda ise, bulaşık makinesinin sağ alt tarafında yer alan röleden metal paneli çıkarmanız gerekir. Isıtma elemanını test etmek için önden ve alttan ulaşabilirsiniz.

Bulaşık makinesinde Çeşme işareti ne demek?

Bulaşık makinelerinizde sürekli olarak yanıp sönen bir çeşme sembolü görüyorsanız eğer su hortumu ile ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Su kaynağı hortumunu kontrol etmeye hazır olun. Bu noktada yaşanacak herhangi bir hasar ya da kıvrılma durumu da yine bu sembolün yanıp sönmesine neden olacaktır.

Bulaşık makinesi elektrik almıyor neden?

Prize elektrik gelmiyor olabilir. Evinize veya bulaşık makinesinin bağlı olduğu prize düşük elektrik akımı geliyor olabilir. Uzatma kablosu, seyyar üçlü priz kullanıyorsanız bozulmuş olabilir. Üçlü prizin açma kapatma düğmesi bozulmuş veya kapalı konumda olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *