Çamaşır Makinesi E 18 Ne Demek?(Çözülmüş)

Bosch çamaşır makinesinin gösterge panelinde görüntülenen E18 kodu, makinenin atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu kodun dışında tamburda su kaldığını da görebilirsiniz. Atık suyun tahliye edilememesinin nedenleri pompanın tıkanması veya tahliye hortumunun bükülmüş olması olabilir.

Profilo çamaşır makinesi e 18 ne demek?

Profilo çamaşır makinesinde E18 hatası birçok farklı nedenden dolayı oluşabilir. Bu nedenlerin ortak noktası ise su boşaltma sorunudur. Makine içinde bulunan suyu boşaltmak istediği fakat bunda başarılı olamadığı zamanlarda bu arıza kodu ekranda gözükmektedir.

Çamaşır makinesi F18 ne demek?

Hata E18 / F18: pompalama süresi aşıldı

Siemens çamaşır makinesinde F18 ne demek?

Bu, çamaşır makinenizin suyu tahliye etmekte bir sorun ile karşılaştığı anlamına gelir.

Profilo bulaşık makinesi E18 hatası nedir?

Profilo Çamaşır Makinesi E18 Arıza Kodu – Boşaltma Hatası: Profilo çamaşır makinesi hatası E18, suyun boşaltılmadığını veya boşaltma pompasının çalışmakta zorlandığını gösterir. Sebepler: 1. Boşaltma pompası filtre / hortumları veya sıkışmış pompa.

Profilo Camasir Makinesi neden Sikmaz?

Profilo çamaşır makineleri sıkma programına geçmiyor ise bunun birçok nedeni olabilir. İlk bakacağımız şey yıkamadan sonra makinenin içinde bulunan pis suyun dışarı atılıp atılmamasıdır. Makine içinde bulunan bu su cihazın sıkma programına geçmesini engellemektedir. İçeri az su bulunması bunu değiştirmez.

You might be interested:  Arçelik Çamaşır Makinesi Beyazlar Hangi Programda Yıkanır?(Soru)

Bosch çamaşır makinesinde f18 ne demek?

Bosch çamaşır makinesinin gösterge panelinde ortaya çıkan E18 kodu, makinenin içindeki atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu kodun dışında aynı zamanda tamburda su kaldığını da görebilirsiniz. Fakat bu sorunu tek başınıza rahatlıkla çözebilirsiniz.

Çamaşır makinesi suyu Boşaltmıyorsa ne yapmalıyız?

Çamaşır makineleri suyu boşaltmazsa ne yapmalı?

  1. Pompanızı kontrol edip temizleyin.
  2. Atık su hortumunun tıkanıp tıkanmadığını veya hortumda yabancı madde olup olmadığını kontrol edin.
  3. Yardım almak için profesyonel bir teknisyen çağırın.

Profilo çamaşır makinesi E18 hatası nasıl düzeltilir?

Hatanın Çözümü İlk olarak makinenin ön kısmında bulunan filtreyi kontrol ediniz. Filtre, çamaşır makinesinin önünde alt kısmında bulunamktadır. Filtreyi kontrol ediniz ve yanında bulunan su tahliye hortumunun içindeki suyu alın.

Siemens çamaşır makinasında CL ne demek?

Çocuk kilidi devreye girdiğinde ekranda ya bir anahtar sembolü ya da bir “ CL ” sembolü belirir ve çamaşır makinesinin tüm düğmeleri devre dışı kalır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için 3-5 saniye boyunca start butonuna basın. Bu sürenin sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

Çamaşır makinesinde e 6 ne demek?

Bosch Çamaşır Makinesi E6 Arıza Kodu – Boşaltma Hatası: Bosch Yıkama Makinesi Hatası E6, makinenin suyu boşaltamadığını gösterir. Filtrede ve hortumlarda tıkanma olup olmadığını kontrol edin. Boşaltma pompası arızalı olabilir.

Siemens Speed Eco ne demek?

ecoPerfect ile enerji kullanımı yüzde 50’ye kadar azaltılıyor. speedPerfect ise çok meşgul veya çamaşırlarını en kısa sürede yıkamak isteyenler için uygun bir seçenek. speedPerfect opsiyonu etkinleştirildiğinde, standart veya seçilen programın yıkama süresi otomatik olarak yüzde 65’e kadar azaltılıyor.

F 57 hatası ne demek?

Bosch çamaşır makinelerinde F57 kodu genel olarak güç kartından veya motor kartından kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. F57 Arıza kodu ile karşılaşıldığı zaman öncelikli olarak makineye reset atmayı deneyebilirsiniz. Makineye reset atıldığı zaman arıza kodunun normale dönme ihtimali bulunmaktadır.

You might be interested:  Moser Traş Makinesi Ne Malı? (Çözünme)

Profilo bulaşık makinesi E14 arızası nedir?

Beyin akış sensöründen gelen verileri aldığında herhangi bir problem oluşmuyor fakat bazı durumlarda su akış sensöründen sinyal alamıyor ve ekranında E14 arıza kodunu oluşturuyor. Makineniz su alıyor ise giriş valfi arızası oluşmuş olabilir. En son ve kötü ihtimal ise elektronik kartının yanmasıdır.

Bosch E15 hatası nedir?

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E15 Cihaz gösterge panelinde E15 veya F15 hata kodu görüntüleniyorsa su koruma sistemi etkinleştirilmiştir. Sağlığınız ve güvenliğiniz için sorunu evde tek başınıza çözmeyi denememenizi öneririz. Şebeke suyunu kesin ve cihazı kapatın.

Profilo bulaşık makinesi e23 hatası nasıl giderilir?

İlk olarak yapmanız gereken en önemli işlem cihazın elektrik bağlantısını koparmanızdır. Bunu yapmadığınızda kötü sonuçlar doğuracaktır. Sonrasında cihazınızı öne çekerek arkada bulunan su hortumunu çıkartınız. İçinden su geçip geçmediği kontrol edildikten sonra yerine takınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *