Çamaşır Kurutma Makinesi Nasıl Kullanılır?(EN iyi 5 ipucu)

Çamaşır Kurutma Makinesi Püf Noktaları

 1. Çamaşırları kurutmak için tek yöntem olarak kurutma makinesini tercih etmeyin.
 2. Her kurutma sonrası kurutma makinesi filtresini temizleyin, su tankını boşaltın.
 3. Çamaşırları çok ıslakken kurutma makinesine atmayın.
 4. Enerji tasarruflu bir kurutucu tercih edin.

Kurutma makinesi nasil kurutuyor?

Kurutma Makinelerinin Çalışma Prensibi Çamaşırlardaki yoğun olan nemin buharlaşması için haznedeki deliklerden çok sıcak hava verilir. Makinedeki hazne çamaşırların kuruması için çok yavaş döner. Makinedeki bu hazne genel olarak endüksiyon motoru tarafından yönetilebilen bir bant ile hareket ediyor.

Kurutma makinesi ne kadar sürer?

kurutma süresi de 90-120 dakika.

Çamaşır kurutma makinesi evde nereye konulur?

1. Çamaşır kurutucunun herhangi bir havalandırması olmayan kapalı bir dolap içine konulmadığından emin olun. Kurutucu tek başına duran bir ünite gibi kurulabileceği gibi uygun alana sahip tezgah altına da konulabilir.

Kurutma makinesi tazeleme programı nedir?

Tazeleme: Sıcak hava vermeden 10 dakika süreyle sadece havalandırma yapar. Uzun süre kapalı kalmış pamuklu ve keten çamaşırları bu program sayesinde havalandırarak üstlerine sinmiş olan kokuyu giderebilirsiniz.

Kurutma makinesi kaç derecede kurutur?

ELECTROLUX EDH 3897 SDE Kurutma Makinesi: makinenin çalışma prensibi ısı pompalı ve hava yoğuşmalı sistemdir. Bu sistemde normal standartlarda ısı 85 dereceye kadar çıkabiliyorken, bu makinede 55 dereceye kadar çıkıp, 85 derecede kuruttuğu zamanla eşdeğer kurutmayı bitirebiliyor.

You might be interested:  Ekmek Yapma Makinesi Nasil Kullanilir?(Doğru cevap)

Çamaşır kurutma makinesinde hangi markayı tavsiye edersiniz?

En İyi Kurutma Makineleri

 • Bosch WTW85410TR Serie 6.
 • LG RC90U2EV2W Çift Inverter Kurutucu.
 • Samsung DV90M5000QW Kurutma Makinesi.
 • Electrolux EW8H3966IB PerfectCare 800 Kurutma Makinesi.
 • Arçelik 3887 KTY Kurutma Makinesi.
 • Vestel KM 9711 Kurutma Makinesi.
 • Beko D 91 HPS Kurutma Makinesi.
 • Siemens iQ700 Isı Pompalı Kurutma Makinesi.

Kurutma makinesi kaç dakikada kurutuyor?

Çelik rengi ve tasarımının şıklığıyla göz kamaştıran Bosch Logixx 8 Sensitive hava yoğunlaştırmalı kurutma makinesi, Süper Kısa 15′ kurutma programıyla zamandan kazandırarak, hayatı kolaylaştırıyor. 8 kilogramlık çamaşırı sadece 15 dakikada, üstelik de ütüleme ihtiyacına bile gerek kalmayacak şekilde kurutuyor.

Kurutma makinesi ne kadar zamanda kurur?

Tüm özellikleri ile sizi ve sevdiklerinizi memnun edecek bir hava yoğunlaştırmalı kurutma makinesi olan Bosch Avantixx 8, 8 kiloluk büyük kapasitesinin yanı sıra Süper-Kısa 40 dakika programı ile kıyafetlerinizi, sadece 40 dakikada kurutuyor.

Kurutma makinesi zarar verir mi?

Çamaşırları kumaş türüne uygun olmayan programlarda kurutmak, renk kayıplarına ve yıpranmalara sebep olabiliyor. Ayrıca kimyasal içeriği yüksek deterjanlarla yıkanan çamaşırlar, kurutma makinesinde kurutulduğunda çamaşırlarda biriken deterjan kalıntıları alerjilere davetiye çıkarıyor.

Kurutma makinesi Su gideri var mı?

Yoğuşturucu ünitesi bulunan ürünlerde kurutma sırasında su tankında su birikir. Biriken suyu her kurutmadan sonra boşaltmanız gerekmektedir. Su tankında biriken suyu periyodik olarak boşaltma işlemi yerine, makineyle birlikte verilen su tahliye hortumuyla doğrudan dışarı da verebilirsiniz.

Çamaşır kurutma makinesi çamaşır makinesinin üzerine konur mu?

Kurutucu derinliği 54 cm ise: Çamaşır makinenizin derinliği 40 cm ise üzerine kurutucu kurulamaz. Kurutucu derinliği 60 cm ise: 49 cm, 50 cm, 54 cm, 60 cm, 62 cm derinliğe sahip çamaşır makinesi üzerine kurulabilir. Kurutucu derinliği 60 cm ise: 40 cm ve 45 cm derinliğe sahip çamaşır makinesi üzerine kurulamaz.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Devir Hızı Ne Işe Yarar?(Çözüm bulundu)

Çamaşır makinesi odaya konur mu?

Çamaşır odasında veya banyo da yer alan çamaşır makinesi doğru bir yerleşim ile çamaşır tezgahının alt kısmına yerleştirilmelidir. Doğru bir yerleşim ile çamaşır odası mükemmel bir estetiğe sahip olacağı gibi çamaşır makineniz de daha uzun yıllar yıpranmadan kalacaktır.

Kurutma makinesi neden kokar?

Kurutma makineniz çalışma esnasında ısındığı için bir miktar plastik kokusu gelmesi normaldir. Her zaman kullandığınız deterjan ya da yumuşatıcınızı değiştirmeniz koku oluşumuna sebep olabilir. Makinenizin yükleme kapağının iç kısmında delikli bir filtre bulunmaktadır.

Kurutma makinesinde dolap kuruluğu nedir?

Çamaşır kurutma makinelerinde genellikle dolap kuruluğu ve ütü kuruluğu seçenekleri bulunur. Dolap kuruluğu alternatifi, ütü istemeyen çamaşırların tamamen kurumasını ve giyilmeye hazır hale gelmesini sağlar. Ancak ütüleyerek giyeceğiniz giysileriniz için ütü kuruluğu alternatifini tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *