Bosch Power 55 Bulaşık Makinesi Nasıl Kullanılır?(Çözülmüş)

Bosch bulaşık makinesi 1 2 tuşu ne işe yarar?

Yarı yük opsiyonu ( 1/2 ) ile az miktardaki bulaşığınızı, makinenizin dolmasını beklemeye gerek kalmadan elektrik ve su tasarrufu sağlayarak ister sadece alt sepette veya üst sepette, isterseniz alt ve üst sepette karışık olarak yıkayabilirsiniz.

Bosch bulaşık makinesi 3 programlı nasıl resetlenir?

Start (Başlat) düğmesini 3 saniye basılı tut. Bosch bulaşık makinesini sıfırlamanın en standart yolu, Start (Başlat) düğmesine 3 saniye süreyle basmaktır. Başlat düğmesi genellikle ” Reset ” (Sıfırla) veya hatta ” Reset 3 Seconds” ( 3 Saniye Sıfırla) olarak etiketlenir.

Bosch bulaşık makinesi Quick programı nedir?

Patlama tehlikesi söz konusudur. Halanma tehlikesi! Program akıı esnasında cihazın kapısını çok dikkatli açınız.

Bosch bulaşık makinesi neden uzun yıkıyor?

Yoğun yıkama programını seçtiyseniz, program süresi uzun gelmiş olabilir. Makinenizin içerisindeki bulaşıkların kir ve yağ yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçmeye dikkat edin. Musluğu açtığınızda su akışı az ise makineniz yavaş su alacağı için program süresi daha uzun sürüyor olabilir.

Bosch bulaşık makinesi neden su boşaltmıyor?

Bulaşık makinenizin pis suyu tahliye etmeme nedeni gider hortumunun bükülmüş veya katlanmış olması da olabilir. Bükülmeler ve ezilmeler, su akışını engelleyeceği için yiyecek ve diğer kalıntılar tahliye edilemez. Makinenin fişini çekin. Su gider hortumunda bükülme ve katlanma olup olmadığını kontrol edin.

You might be interested:  Bulaşık Makinesi Hangi Program? (Çözünme)

Bosch Bulaşık Makinesi P ne demek?

Aksi halde su sertliini giderme sistemi tahrip olur. Kumanda panelindeki parlatıcı ilave etme göstergesi P yandıında, artık 1 – 2 yıkama ilemi için yetecek kadar parlatıcı kaldı demektir.

Bulaşık makinesi resetleme nasıl yapılır?

Bulaşık makinenizi prizden 15-20 dakika kadar ayırmanız gerekir. Bu süre kontrol panelinin sıfırlanması ve yeniden başlatılabilmesi için yeterlidir. Açılış düğmesine ise,10-15 saniye kadar basılı tutmanız gerekir. Bu işlemden sonra ise, ekipman sıfırlanır.

Bosch bulaşık makinesi Çoçuk kilidi nasıl açılır?

1. Açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun. Çocuk kilidi etkinleştirildiğinde gösterge panelinde “CL” ibaresi görünür ve makinenin butonları devre dışı bırakılır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun.

Bulaşık makinesinde Çeşme işareti ne demek?

Bulaşık makinelerinizde sürekli olarak yanıp sönen bir çeşme sembolü görüyorsanız eğer su hortumu ile ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Su kaynağı hortumunu kontrol etmeye hazır olun. Bu noktada yaşanacak herhangi bir hasar ya da kıvrılma durumu da yine bu sembolün yanıp sönmesine neden olacaktır.

Bosch Machine care nedir?

Bosch bulaşık makinelerinde bulunan Machine Care bakım programı, bulaşık makinenizi temizleyerek maksimum hijyen sağlar. Ayrıca cihazın performansını artırıp ömrünü uzatır.

Bosch Bulaşık Makinesi fiyatı ne kadar?

En Popüler Bosch Bulaşık Makineleri

  • Bosch SGS4IMI60T 6 Programlı Inox Bulaşık Makinesi 7.181,06 TL5 satıcı
  • Bosch SGS4EKI60T 6 Programlı 12 Kişilik Bulaşık Makinesi 8.250,01 TL8 satıcı
  • Bosch SMI25DW00T 5 Programlı Beyaz Ankastre Bulaşık Makinesi 5.849,00 TL10 satıcı

Bosch bulaşık makinesi bulaşıkları neden çizer?

Bulaşık makineniz bulaşıklarınızı çiziyorsa deterjanınız bozulmuş olabilir. Deterjanınız bozulmuşsa değiştirmeniz gerekir. Ayrıca bulaşıkları sepetlere yanlış şekilde yerleştirmiş ya da makine içerisine tuz doldururken dökmüş olabilirsiniz.

You might be interested:  Bulaşık Makinesi Hangi Marka Iyi?(Çözüm bulundu)

Bulaşık makinesi ne kadar sürede yıkar?

Her ihtiyaca göre özel programı olan Profilo Bulaşık Makineleri, Ekspres 55′ programı ile dağ gibi bulaşıkları 55 dakikada, elde yıkamaya son vererek tertemiz yapar. Profilo, acelesi ya da misafiri olanlar için hızlı ve pratik bir çözüm sunar.

Camasir makinesi neden uzun yıkar?

Çamaşır makinenizdeki yıkama işleminin süresi çok uzuyorsa evinizde su basıncı veya elektrik voltajı düşük olabilir. Su basıncı düşükse ya da makinenin bağlı olduğu şebeke musluğu kısıksa yıkama kalitesinin düşmesini önlemek için makine yeterli suyu alıncaya kadar bekler. Bu nedenle yıkama süresi uzar.

Bosch bulaşık makinesi Eko 50 kaç saat?

Çamaşır ya da bulaşık makinalarının “ eko ” programlarını kullananlar bilirler, bu programlar en az 3-4 saat sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *