Bosch Çamaşır Makinesi Fiş Işareti Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Deterjan köpüğünü ne keser?

Köpüğün Giderilmesinde, en güvenilir yöntem Köpük Önleyici kullanılmasıdır. Köpük Kesiciler, Silikon ve Yağ Bazlıdır. Silikon Bazlı Köpük Kesiciler, Köpüğü oluşumların arasına girerek artı eksi güç ile yok eder.

Bosch çamaşır makinesi anahtar işareti ne anlama gelir?

Bosch çamaşır makinesindeki anahtar işareti, işaretten de anlaşılacağı üzere makinenin kendini kilitlediği anlamına gelir. Bu kilidi kaldırmak için makinenin menü ekranındaki “Sıkma Devri” tuşuyla “Kalan Süre” tuşuna aynı anda iki parmağınızla basmanız gerekiyor.

SpeedPerfect Bosch ne demek?

Zamanı olmayan veya çamaşırlarını en kısa sürede yıkamak isteyenler için geliştirilen SpeedPerfect, seçilen programın süresini otomatik olarak yüzde 60’a kadar azaltıyor. Enerjiden tasarruf edilen bir yıkama işlemi daha çok zaman alırken, zamandan tasarruflu bir yıkama sırasında daha hızlı hareket ve ısıtma gerekiyor.

Bosch çamaşır makinesi dengesiz yük kontrolü nedir?

– Dengesiz yük kontrolü nedir? * Makinenin içindeki çamaşırların tamburun içinde dengeli dağılımını sağlayarak, sıkma işleminin etkinliğini arttıran sistemdir. * Yıkama programına ve çamaşır türüne bağlı olarak makine,konulan çamaşır miktarı için en uygun deterjan dozajını,dijital ekranda gösterir.

Köpüğü ne yok eder?

normal evlerde köpük kesici olmayacağı için en iyi çare çamaşır yumuşatıcısıdır. bir miktar yumuşatıcıyı direk makinenin içine döküp çalıştırırsanız, köpüğün neredeyse tamamını kesecektir.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Hangi Bölmeye Ne Konur?(En iyi çözüm)

Köpürmeyi ne engeller?

Kimyasal köpük kontrol ajanları (köpük kesici), antifoam veya defoamer olarak adlandırılırlar. Antifoamlar, köpüğün formasyonunu önler veya geciktirir. Defoamerler, biçimlendikten sonra köpüğü yok eden yüzey aktif ajanlardır.

Siemens çamaşır makinesi anahtar işareti ne anlama gelir?

Siemens çamaşır makinenizin gelişmiş bir dokunmatik ekranı varsa alt kısmında da bir anahtar sembolü ve “3 saniyelik” aydınlatmalı kare bir buton da olmalıdır. Butona üç saniye boyunca bastıktan sonra buton kararacak ve bir bip sesi duyacaksınız bu ses, çocuk kilidinin devre dışı bırakıldığı anlamına gelmektedir.

Çamaşır makinesinde aktif plus ne demek?

AktifPlus programı ise outdoor – dış giyim kıyafetler için etkili bir yıkama sağlıyor. Makinede ayrıca iç giyim, gömlek, koyu renkliler/ kot gibi ihtiyaca yönelik çok çeşitli programlar bulunuyor.

VarioPerfect ne demek?

VarioPerfect: Daha hızlı veya verimli yıkama. VarioPerfect programı, tüm kumaş türleri ve çamaşır miktarı için en iyi yıkama sonuçlarını sağlar. VarioPerfect ‘te, SpeedPerfect veya EcoPerfect fonksiyonlarını kullanarak çoğu programı daha hızlı veya daha verimli olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sıkma Devri kaç olmalı?

Buda sıkma esnasında makinenin zorlanması demektir. Siz çamaşır makinesini 1000 devirde de çalıştırsanız makine ağırlıktan dolayı 700, 800 devir dönecektir. Bu tarz çamaşırları da yıkamayı düşünüyorsanız 1200, 1400 devirden aşağı makine almayın. 1400 devir biraz pahalı olabilir, en azından 1200 devir olsun.

Çamaşır makinelerinde Eco ne demek?

Eko programlarda ise suyu 60 derece yerine 40 dereceye çıkarırsınız. Yani suyu ısıtmak için harcanan enerjiden kısarsınız. Isıtmadan tasarruf ettiğiniz enerji o kadar yüksektir ki çamaşır yıkama kalitesini 60 derecedekiyle aynı tutmak için yıkama süresi uzun tutulmaktadır.

Çamaşır makinesinde seri ne demek?

Seri numarası ve model kodu, kapağı açtığınızda kapağın iç kısmında veya körük lastiği etrafında bulunan etikette yer almaktadır. Model kodu W ile başlar. Seri numarası ise model kodunun altında yer alan 15 haneli koddur.

You might be interested:  Bulaşık Makinesi Temizliği Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Çamaşır makinesi kartı arızası nasıl anlaşılır?

Çamaşır makinesi ana kart (Beyin)’ ın arızalı olup olmadığını 2 şekilde anlarız.

  1. Çamaşır makinesinin ekranındaki harf ve rakamlardan ana kart arızasının olduğunu anlarız.
  2. Çamaşır makinesinin çalıştığında yaptığı ve yapmadığı işlemlerden anlarız.
  3. Çamaşır makinesinin ekranında hiç bir ışık veya yazı yoksa.

Sentetik yıkama ne demek?

Tekstilden mobilya dünyasına kadar birçok farklı alanda kullanılan sentetik kumaşlar leke tutmama, nemi emmeden transfer etme, nefes alabilirlik, dayanıklılık, su geçirmezlik gibi ek özellikler kazanabilir.

Kısa program kaç derece?

Genelde eğer kısa program ile yıkanıyorsa 30 derecede yıkamak yeterlidir. Ancak diğer programlar üzerinden de renkler yıkanabilir ve bunun için 40 derece en ideal yıkama suresidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *