Bosch Çamaşır Makinesi E17 Hatası Nasıl Giderilir?(Mükemmel cevap)

E17 ARIZA KODU VE ÇÖZÜMÜ Makineyi hemen fişten çekerek, su beslemesini kapatmalı ve giriş hortumunu da çıkarmalısınız. Makinenin arkasında dolgu filtre ağını bulunuyor. Bu filtre, küçük parçacıklar nedeni ile tıkanmış olabilir. Bu nedenle filtreyi akan su altında durulayarak ve yerine yerleştirmeniz gerekir.

Çamaşır makinesi E17 arızası nedir?

Çamaşır makinenizin kapağı düzgün şekilde açılıp kapanmıyorsa ne yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın. E17 hata kodu veriyor: Su besleme süresi aşılmış. Su beslemesi bozulmuş. Bir kova yardımıyla doğrudan musluktaki su basıncını kontrol edin.

Bosch çamaşır makinesi F17 arızası ne demek?

Hata E17 / F17: Su besleme süresi aşıldı Musluğu açın. Eğer hata düzeltilemiyorsa lütfen müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçin ve bir servis randevusu ayarlayın.

Bosch bulaşık makinesi E17 arızası nedir?

Su alma sisteminde hata veya temiz su girişinde hata tespit edildi – Temiz su girişini kontrol edin (köşe akış vanası açık, temiz su girişi hortumu bükülmemiş). Bu hatayla sık sık karşılaşıyorsanız cihazınızda büyük ihtimalle bir hata vardır.

Profilo çamaşır makinesi E17 hatası nasıl düzeltilir?

Hatanın Çözümü

  1. Su giriş vanasını kontrol edin.
  2. Su giriş vanasının bağlantılarını kontrol edin.
  3. Su giriş vanasına giden kabloları kontrol edin.
  4. Su beslemesinin açık ve donmamış olduğunu kontrol edin.
  5. Ana kontrol PCB’sini kontrol edin.
  6. Hava haznesinde ve basınç kaptörü hortumundaki tıkanıklık durumunu kontrol edin.
You might be interested:  Çamaşır Makinesi Hangi Göze Deterjan?(En iyi çözüm)

Arçelik çamaşır makinesi E17 arızası nedir?

E17 = makinanızda bu hata kodunu görüyorsanız muhtemelen makinaya çok deterjan atmışsınız demektir.

Çamaşır makinesinde E29 ne demek?

Bosch çamaşır makinesinde E29 arıza kodu görülüyorsa ve sorun çamaşır makinesinin kapağından kaynaklanmıyorsa su kesintisi yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda ise, makineye bağlı olan musluklardan su gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekir. Cihazın su alamaması da bu arızayı vermesine neden olabilir.

Bosch e 18 ne demek?

Bosch çamaşır makinesinin gösterge panelinde görüntülenen E18 kodu, makinenin atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu kodun dışında tamburda su kaldığını da görebilirsiniz. Endişelenmeyin. Atık suyun tahliye edilememesinin nedenleri pompanın tıkanması veya tahliye hortumunun bükülmüş olması olabilir.

Bosch çamaşır makinesi e36 arızası nasıl giderilir?

Fişi çekin ve alttaki tahliye pompası filtresini çıkarın. Ardından makineyi dışarı çekin ve yaklaşık 45 derece öne doğru eğin. Ardından tahliye pompası filtresini temizleyin ve tahliye hortumunu kontrol edin, tıkalıysa temizleyin. Şimdi yaklaşık 30 dakika sonra her şeyi yeniden bağlayın ve tekrar takın.

Bosch çamaşır makinesinde f18 ne demek?

Bosch çamaşır makinesinin gösterge panelinde ortaya çıkan E18 kodu, makinenin içindeki atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu kodun dışında aynı zamanda tamburda su kaldığını da görebilirsiniz. Fakat bu sorunu tek başınıza rahatlıkla çözebilirsiniz.

Çamaşır makinesinde E16 ne demek?

Çamaşır makinesi E16 hata kodu kapak açık anlamına gelmektedir.

Bosch E15 hatası nedir?

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E15 Cihaz gösterge panelinde E15 veya F15 hata kodu görüntüleniyorsa su koruma sistemi etkinleştirilmiştir. Sağlığınız ve güvenliğiniz için sorunu evde tek başınıza çözmeyi denememenizi öneririz. Şebeke suyunu kesin ve cihazı kapatın.

Siemens bulaşık makinesi E14 arızası nedir?

Siemens bulaşık makinesi hata kodu E14 ile belirtildiği gibi bulaşık makinenizin suyla ilgili bir problemi vardır. Su giriş akışını kontrol edin ve köşe valfinde akış olduğundan ve giriş hortumunun bükülmemiş olduğundan emin olun.

You might be interested:  Arzum Bebbe Yoğurt Makinesi Nasıl Kullanılır?(Doğru cevap)

E17 nedir?

Bosh çamaşır makinelerinde en sık rastlanan hata kodları arasında yer alan E17 hata kodu, tankın su yetersizliği nedeni ile yıkamanın başlayamaması anlamına gelir. Bazı çamaşır makinesi modellerinde ise, bu sorun F17 koduna ile gösterilir.

Profilo çamaşır makinesi nasıl resetlenir?

Profilo çamaşır makinesi elektriğe bağlı ve açık iken başla- bekle tuşunu üç dört saniye kadar basılı tutun. Cihazdan gelen seslerle işlemin bittiğini anlayabilirsiniz. Programı başa getirerek tekrar çalıştırın.

Beko çamaşır makinesinde E17 ne demek?

Su seviye anahtarı arızalı veya tıkalı olabilir. E9, E10, E09, F9, F10, F09, E20, E23= Çamaşır makinenizin ekranında bu hata kodlarının biri varsa çamaşır koyduğunuz kapağın tam kapalı olup olmadığından emin olun. E17 = makinanızda bu hata kodunu görüyorsanız muhtemelen makinaya çok deterjan atmışsınız demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *