Bosch Çamaşır Makinesi Cl Hatası Ne Demek?(Soru)

Çocuk kilidi etkinleştirildiğinde gösterge panelinde “CL” ibaresi görünür ve makinenin butonları devre dışı bırakılır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun. Bu işlemin ardından bir bip sesi duyacaksınız. Gösterge panelindeki anahtar sembolü de kaybolacak.

Vestel Çamaşır Makinesi CL hatası nasıl düzeltilir?

Vestel çamaşır makinesi CL hatası vermesinin nedeni bir arıza degildir. çocuk kilidine geçmiş demektir. CL Çocuk kilidinden Nasıl Çıkılır resim paylaştığım, ekranın alt bölümünde gecikmeli başlat ve kolay ütüleme butonuna aynı anda 5 saniye basılı tutunuz cl çoçuk kilidinden çıkar.

LG çamaşır makinesi CL hatası nasıl düzeltilir?

CL veya CHILD LOCK özelliğinin AÇIK ve aktif olduğunu gösterir. YENİ LG ÖN YÜK PULLARINDA CL KODUNU KAPATMAK İÇİN: LG çamaşır makinenizdeki ÇOCUK KİLİDİNİ KAPATMAK için, ÇOCUK KİLİDİ ​​düğmesini 3 ila 5 saniye basılı tutun. Yıkayıcıda artık ÇOCUK KİLİDİ ​​modu DEVRE DIŞI olmalıdır ve tüm düğmeler düzgün çalışacaktır.

Siemens çamaşır makinesi CL ne demek?

Çocuk kilidi devreye girdiğinde ekranda ya bir anahtar sembolü ya da bir “ CL ” sembolü belirir ve çamaşır makinesinin tüm düğmeleri devre dışı kalır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için 3-5 saniye boyunca start butonuna basın. Bu sürenin sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

You might be interested:  Diyaliz Makinesi Nasıl Kullanılır?(EN iyi 5 ipucu)

Arçelik Çamaşır Makinesi CL on ne demek?

Dijital ekranı olan makinelerin ekranında ” CL -ON” yazıyorsa çocuk kilidi aktiftir, çocuk kilidi iptal edilirken ekranda üçten geriye doğru sayılır ve ardından ekranda “C-OFF” yazısı görülür. Böylece çocuk kilidi devreden çıkarılmış olur. Ekransız modelde ön yıkama ışığı yanıp sönüyorsa devrededir.

Çamaşır makinesinde CL ne demek?

Çocuk kilidi etkinleştirildiğinde gösterge panelinde “ CL ” ibaresi görünür ve makinenin butonları devre dışı bırakılır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun. Bu işlemin ardından bir bip sesi duyacaksınız.

Vestel bulaşık makinesi çocuk kilidi nasıl kaldırılır?

Çocuk kilidini aktif hale getirmek için Başla/Bekle ve Erteleme tuşlarına aynı anda 4 saniye süre ile basınız. Aktif olunca 3h (yıkama) lambası bir kez yanıp söner. Çocuk kilidini kaldırmak için tekrar aynı işlem yapılır. Çocuk kilidi iptal olunca 3h(yıkama) lambası 2 kez yanıp söner.

Arçelik dokunmatik çamaşır makinesi Çoçuk kilidi nasıl açılır?

Makinenizde yıkama programı çalışırken ön tuşların bulunduğu bölümdeki kilit sembolünün işaret ettiği tuşa/tuşlara 3 saniye süreyle basın. Böylece, ışıklar yanıp sönerken ekranda sırasıyla C03, C02, C01 ibareleri görünür. Ardından ekranda, çocuk kilidinin devre dışı kaldığını gösteren “C-OFF” ibaresi görünür.

Çamaşır makinesi çocuk kilidinden nasıl çıkarılır?

Çocuk kilidi etkinleştirildiğinde gösterge panelinde anahtar sembolü görünür ve makinenin butonları devre dışı bırakılır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun. Bu işlemin ardından bir bip sesi duyacaksınız.

Çamaşır makinesinde E29 ne demek?

Bosch çamaşır makinesinde E29 arıza kodu görülüyorsa ve sorun çamaşır makinesinin kapağından kaynaklanmıyorsa su kesintisi yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda ise, makineye bağlı olan musluklardan su gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekir. Cihazın su alamaması da bu arızayı vermesine neden olabilir.

You might be interested:  Lansinoh Süt Sağma Makinesi Nasıl Kullanılır?(Soru)

Çamaşır makinesinde e 35 ne demek?

Bosch Çamaşır Makinesi E35 Arıza Kodu – Kapı Kilidi Hatası: Bosch çamaşır makinesi hatası E35, makinenin kapı kilidini açamadığını gösterir.

Çamaşır makinesi C on ne demek?

Çocuk kilidi devredeyken makinenizin ön tuşlarının olduğu kısımda yuvarlak olan program seçim düğmesi çevrilirse, ekranda “ C -ON” ibaresi görünür. Programlar, seçilen sıcaklık ayarı, sıkma devri ayarı ve diğer yardımcı fonksiyonlarda değişiklik yapılamaz.

Arçelik Çamaşır Makinesi çocuk kilidinden nasıl çıkarılır?

Kilit sembolü tek düğmeyi işaret ediyorsa bu düğmeye parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutup çekin. Kilit sembolü iki düğmeyi işaret ediyorsa bu iki düğmeye parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutup çekin. Bu durumda makinenizin Çocuk /Tuş kilidi devre dışı kalacaktır.

Arçelik Çamaşır Makinesi E07 hatası nedir?

Arçelik marka çamaşır makinelerinde E07 arıza kodu kapı kilidi arızası anlamına gelir. Bazı durumlarda motorun çalışmadığı durumlarda da yine çamaşır makinesi E07 hata kodu verebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *