Bosch Bulaşık Makinesi E9 Hatası Nasıl Düzeltilir?(Çözülmüş)

E09 Hatası Çözümü Isıtma elemanını dolaşım ünitesine bağlayan kelepçeyi ve fişleri sökmeniz gerekir. Yeni ısıtıcıyı ambalajından çıkararak eski yonganın üzerine koyarak tüm talaşları kontaklara takmanız gerekir. Bu sayede sorunu çözebilirsiniz. Fakat sorun düzelmediyse yetkili servise başvurmanız gerekir.

Bosch bulaşık makinesi E9 hatası ne demek?

Bosch bulaşık makinesi E9 hatası, bulaşık makinesinin ısıtıcı aksamı olan rezistans adlı parçanın bozulması ile meydana gelir. Bu tip bulaşık makinelerinde rezistans adlı parça, eski bulaşık makinelerindeki gibi bulaşıkların konulduğu hazne içinde olmaz.

Profilo bulaşık makinesi E9 hatası nedir?

E09 hatası ısıtma elemanlarının arızalarından kaynaklanan bir hatadır. Bu ısıtma elemanları sıcaklık sensörü, kontrol kartı ve sirkülasyon pompasına bağlı çalışan ana ısıtıcıdır. İlk olarak bakılması gereken nokta az önce de bahsettiğimiz gibi sıcaklık sensörüdür.

Bosch bulaşık makinesinde f ne demek?

Cihazınızda bu kod varsa suyu ısıtamıyor demektir. Bosch bulaşık makinesi F 20 arıza kodu: Sıcaklık sensörü ntc arızası.

Bosch E15 hatası nasıl giderilir?

E15 hata kodu, Bosh bulaşık makinelerinde en sık görülen hatalar arasında yer alır. Bu hatayı düzeltmek için mutfak cihazının elektrik şebekesinden ayrılarak 45 derecelik açı ile eğilmesi gerekir. bunun için de bazen makineyi hareket ettirmek gerekir.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Ne Almalı? (Çözünme)

Bosch E15 hatası nedir?

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E15 Cihaz gösterge panelinde E15 veya F15 hata kodu görüntüleniyorsa su koruma sistemi etkinleştirilmiştir. Sağlığınız ve güvenliğiniz için sorunu evde tek başınıza çözmeyi denememenizi öneririz. Şebeke suyunu kesin ve cihazı kapatın.

Bosch bulaşık makinesi ısı pompası ne kadar?

Bosch Bulaşık Makinesi Isı Pompası 12014980 – 466.10 TL + KDV.

Profilo bulaşık makinesi E25 hatası nedir?

E25 veya F25. Bu hata, pompa memesi veya tahliye hortumu çok temelde tıkandığında meydana gelir.

Bulaşık makinesi rezistans arızası nasıl anlaşılır?

Peki bulaşık makinası rezistansı arızası nasıl anlaşılır? Rezistansın arızalandığı şüphesinde kaldığınız an bulaşık makinem tamamen bozuldu gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz. Bu aşamada belirtiler son derece nettir. Makina suyu ısıtmıyor ise rezistansta problem olduğunun göstergesidir.

Bosch bulaşık makinesi 3 programlı nasıl resetlenir?

Start (Başlat) düğmesini 3 saniye basılı tut. Bosch bulaşık makinesini sıfırlamanın en standart yolu, Start (Başlat) düğmesine 3 saniye süreyle basmaktır. Başlat düğmesi genellikle ” Reset ” (Sıfırla) veya hatta ” Reset 3 Seconds” ( 3 Saniye Sıfırla) olarak etiketlenir.

Bulaşık makinesi E harfi ne demek?

Bazı Bosch bulaşık makinesi modellerinde, E hata kodunun harfi F harfi ile değiştirilir ve sayı aynıdır. E01 (veya F01). Isıtma elemanının kontakları hasarlı veya ısıtıcı devresinin bütünlüğü bozuk. E09, ısıtıcının sirkülasyon pompasının bağırsaklarına yerleştirildiği bulaşık makinesi modellerinde ortaya çıkar.

Bosch bulaşık makinesi neden su boşaltmıyor?

Bulaşık makinenizin pis suyu tahliye etmeme nedeni gider hortumunun bükülmüş veya katlanmış olması da olabilir. Bükülmeler ve ezilmeler, su akışını engelleyeceği için yiyecek ve diğer kalıntılar tahliye edilemez. Makinenin fişini çekin. Su gider hortumunda bükülme ve katlanma olup olmadığını kontrol edin.

Profilo bulaşık makinesi E15 arızası nasıl giderilir?

Profilo Bulaşık Makinesi E15 Hatası ile karşılaşıldğında kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek şey; cihaz fişten çıkarıldıktan sonra yaklaşık 45 derecelik bir açıyla eğilmesi gerekir. Bu işlem bobberin tepsiye yapışmasını önlemeye yardımcı olur.

You might be interested:  Pet Makinesi Nasıl Bir Şey?(Doğru cevap)

Bulaşık makinesinde Çeşme işareti ne demek?

Bulaşık makinelerinizde sürekli olarak yanıp sönen bir çeşme sembolü görüyorsanız eğer su hortumu ile ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Su kaynağı hortumunu kontrol etmeye hazır olun. Bu noktada yaşanacak herhangi bir hasar ya da kıvrılma durumu da yine bu sembolün yanıp sönmesine neden olacaktır.

Bosch bulaşık makinesi e23 hatası ne yapmalıyım?

Atık su pompasında hata tespit edildi – Bu hata yalnızca deneyimli bir teknisyen tarafından giderilebileceği için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizi öneririz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *