Bosch Bulaşık Makinesi E23 Hatası Ne Yapmalıyım?(Çözülmüş)

Atık su pompasında hata tespit edildi – Bu hata yalnızca deneyimli bir teknisyen tarafından giderilebileceği için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizi öneririz.

Profilo bulaşık makinesi e23 hatası nasıl giderilir?

İlk olarak yapmanız gereken en önemli işlem cihazın elektrik bağlantısını koparmanızdır. Bunu yapmadığınızda kötü sonuçlar doğuracaktır. Sonrasında cihazınızı öne çekerek arkada bulunan su hortumunu çıkartınız. İçinden su geçip geçmediği kontrol edildikten sonra yerine takınız.

Bulasik makinesinde f ne demek?

Cihazınızda bu kod varsa suyu ısıtamıyor demektir. Bosch bulaşık makinesi F 20 arıza kodu: Sıcaklık sensörü ntc arızası.

Profilo Bulasik Makinesi neden musluk isareti yaniyor?

Bazı modellerde bu işaret musluk işareti olarak da görülür. Bu işaret çoğu zaman cihazımızın içerisine su girmediği zaman yanar. İkincil sebep ise cihazınızın su akış anahtarında ki arızadan dolayıdır. Anahtarda ki sorundan ötürü Profilo bulaşık makinesinin içerisine su girmeyecek dolayısıyla da arıza ışığı yanacaktır.

Profilo bulaşık makinesi E14 arızası nedir?

Beyin akış sensöründen gelen verileri aldığında herhangi bir problem oluşmuyor fakat bazı durumlarda su akış sensöründen sinyal alamıyor ve ekranında E14 arıza kodunu oluşturuyor. Makineniz su alıyor ise giriş valfi arızası oluşmuş olabilir. En son ve kötü ihtimal ise elektronik kartının yanmasıdır.

You might be interested:  Moser Traş Makinesi Orjinal Nasıl Anlaşılır? (Çözünme)

Bulaşık makinesi E harfi ne demek?

Bazı Bosch bulaşık makinesi modellerinde, E hata kodunun harfi F harfi ile değiştirilir ve sayı aynıdır. E01 (veya F01). Isıtma elemanının kontakları hasarlı veya ısıtıcı devresinin bütünlüğü bozuk. E09, ısıtıcının sirkülasyon pompasının bağırsaklarına yerleştirildiği bulaşık makinesi modellerinde ortaya çıkar.

Bosch bulaşık makinesi neden su boşaltmıyor?

Bulaşık makinenizin pis suyu tahliye etmeme nedeni gider hortumunun bükülmüş veya katlanmış olması da olabilir. Bükülmeler ve ezilmeler, su akışını engelleyeceği için yiyecek ve diğer kalıntılar tahliye edilemez. Makinenin fişini çekin. Su gider hortumunda bükülme ve katlanma olup olmadığını kontrol edin.

Bosch bulaşık makinesi 3 programlı nasıl resetlenir?

Start (Başlat) düğmesini 3 saniye basılı tut. Bosch bulaşık makinesini sıfırlamanın en standart yolu, Start (Başlat) düğmesine 3 saniye süreyle basmaktır. Başlat düğmesi genellikle ” Reset ” (Sıfırla) veya hatta ” Reset 3 Seconds” ( 3 Saniye Sıfırla) olarak etiketlenir.

Siemens bulaşık makinesi Çeşme işareti neden yanar?

Simen makinenizde musluk işareti yanıyorsa bunun bir kaç sebebi vardır. Bunlardan birincisi musluğunuz kapalı olabilir musluğunuzu kontrol edin. Bir diğer sebep suyun geçişini okuyan okuyucu tribin veya elektronik kart arızalı olabilir. Muhtemelen bir teknik arıza meydana gelmiştir.

Bulaşık makinesi gideri tıkandı nasıl açılır?

Öncelikle bulaşık makinesinin arka kapağı tornavida ile sökülür, Daha sonra gider borusu tornavida ile yerinden sökülür, Bulaşık makinesi gider borusu yerinden söküldükten sonra içi muslukta temizlenir, Temizlendikten sonra sökme işleminin tam tersi işlemler yapılarak gider borusu yerine takılır.

Çamaşır makinesinde musluk işareti ne demek?

Musluk işareti çıkıyorsa bir sebepten ötürü çamaşır makinesine su gelmiyordur. İlk akla gelen şey çamaşır makinesine su veren musluğun kapalı olması ya da suların kesilmiş olmasıdır. Musluğa bağlı olan hortumun gittiği yeri takip ederek kontrol edebilirsiniz. Eğer tıkanmışsa tıkanıklığı giderirseniz sorun çözülecektir.

You might be interested:  3h Ne Demek Çamaşır Makinesi?(EN iyi 5 ipucu)

Bulaşık makinesi E14 ne demek?

Su alma sisteminde veya temiz su girişinde hata tespit edildi – Temiz su girişini kontrol edin (köşe akış vanası açık, temiz su girişi hortumu bükülmemiş). Bu hatayla sık sık karşılaşıyorsanız cihazınızda büyük ihtimalle bir hata vardır.

Siemens bulaşık makinesi E14 arızası nedir?

Siemens bulaşık makinesi hata kodu E14 ile belirtildiği gibi bulaşık makinenizin suyla ilgili bir problemi vardır. Su giriş akışını kontrol edin ve köşe valfinde akış olduğundan ve giriş hortumunun bükülmemiş olduğundan emin olun.

Profilo bulaşık makinesi E27 hatası nasıl giderilir?

E27 hatası veriyor. Voltaj düşüklüğü nedeni ile makineniz E27 hatası verebilir. Farklı bir prizde cihaz çalıştırılır veya yetkili bir elektrikçiye prizi kontrol ettirirseniz sorun giderilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *