Bosch Bulaşık Makinesi E22 Ne Demek? (Çözünme)

Filtreler tıkanmış – Filtreleri temizleyin. Filtrelerin doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Filtrelerin pek çoğu yerine kilitlenen türdedir ve buna göre takılmalıdır.

Bulaşık makinesinde E harfi ne demek?

Bazı Bosch bulaşık makinesi modellerinde, E hata kodunun harfi F harfi ile değiştirilir ve sayı aynıdır. E01 (veya F01). Isıtma elemanının kontakları hasarlı veya ısıtıcı devresinin bütünlüğü bozuk. Ekranda bu hata belirirse, onun yanması ve onu değiştirmeniz gerekmesi muhtemeldir.

E 22 nedir?

E22 Hatası Çözümü E22 Hata kodunu gördüğünüz zaman defalarca makineyi açıp kapatmak kontrol ünitesinin bozulmasına neden olabilir. E22 kodu görüldüğü zaman, tıkanmış ya da filtrelenmiş plakaların yiyecek kalıntılarından arındırılması gerekir.

Bosch bulaşık makinesi E17 hatası nasıl giderilir?

E17 ARIZA KODU VE ÇÖZÜMÜ Makineyi hemen fişten çekerek, su beslemesini kapatmalı ve giriş hortumunu da çıkarmalısınız. Makinenin arkasında dolgu filtre ağını bulunuyor. Bu filtre, küçük parçacıklar nedeni ile tıkanmış olabilir. Bu nedenle filtreyi akan su altında durulayarak ve yerine yerleştirmeniz gerekir.

Bosch bulaşık makinesinde f ne demek?

Cihazınızda bu kod varsa suyu ısıtamıyor demektir. Bosch bulaşık makinesi F 20 arıza kodu: Sıcaklık sensörü ntc arızası.

You might be interested:  Bulaşık Makinesi Ne Zaman Icat Edildi Vikipedi?(Doğru cevap)

Bosch çamaşır makinesinde E harfi ne demek?

Bosch çamaşır makinesinin gösterge panelinde görüntülenen E18 kodu, makinenin atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu kodun dışında tamburda su kaldığını da görebilirsiniz. Atık suyun tahliye edilememesinin nedenleri pompanın tıkanması veya tahliye hortumunun bükülmüş olması olabilir.

Bosch Bulaşık Makinesi e 27 ne demek?

E27 hatası veriyor. Voltaj düşüklüğü nedeni ile makineniz E27 hatası verebilir. Farklı bir prizde cihaz çalıştırılır veya yetkili bir elektrikçiye prizi kontrol ettirirseniz sorun giderilecektir. Deterjan gözünün üzerindeki kapak kapanmıyor.

Bulaşık makinesi e 22 ne demek?

Filtreler tıkanmış – Filtreleri temizleyin. Filtrelerin doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Filtrelerin pek çoğu yerine kilitlenen türdedir ve buna göre takılmalıdır.

Bosch bulaşık makinesi e23 hatası ne yapmalıyım?

Atık su pompasında hata tespit edildi – Bu hata yalnızca deneyimli bir teknisyen tarafından giderilebileceği için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizi öneririz.

Bosch Bulaşık Makinesi e 14 hatası nedir?

Su alma sisteminde veya temiz su girişinde hata tespit edildi – Temiz su girişini kontrol edin (köşe akış vanası açık, temiz su girişi hortumu bükülmemiş). Bu hatayla sık sık karşılaşıyorsanız cihazınızda büyük ihtimalle bir hata vardır.

Çamaşır makinesi E17 arızası nedir?

Çamaşır makinenizin kapağı düzgün şekilde açılıp kapanmıyorsa ne yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın. E17 hata kodu veriyor: Su besleme süresi aşılmış. Su beslemesi bozulmuş. Bir kova yardımıyla doğrudan musluktaki su basıncını kontrol edin.

Camasir makinasinda e E17 ne demek?

Hata E17 / F17: Su besleme süresi aşıldı

Profilo çamaşır makinesi E17 hatası nasıl düzeltilir?

Hatanın Çözümü

  1. Su giriş vanasını kontrol edin.
  2. Su giriş vanasının bağlantılarını kontrol edin.
  3. Su giriş vanasına giden kabloları kontrol edin.
  4. Su beslemesinin açık ve donmamış olduğunu kontrol edin.
  5. Ana kontrol PCB’sini kontrol edin.
  6. Hava haznesinde ve basınç kaptörü hortumundaki tıkanıklık durumunu kontrol edin.
You might be interested:  Egesir Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?(En iyi çözüm)

Bosch bulaşık makinesi 3 programlı nasıl resetlenir?

Start (Başlat) düğmesini 3 saniye basılı tut. Bosch bulaşık makinesini sıfırlamanın en standart yolu, Start (Başlat) düğmesine 3 saniye süreyle basmaktır. Başlat düğmesi genellikle ” Reset ” (Sıfırla) veya hatta ” Reset 3 Seconds” ( 3 Saniye Sıfırla) olarak etiketlenir.

Bosch E15 hatası nasıl giderilir?

E15 hata kodu, Bosh bulaşık makinelerinde en sık görülen hatalar arasında yer alır. Bu hatayı düzeltmek için mutfak cihazının elektrik şebekesinden ayrılarak 45 derecelik açı ile eğilmesi gerekir. bunun için de bazen makineyi hareket ettirmek gerekir.

Bosch bulaşık makinesi neden su boşaltmıyor?

Bulaşık makinenizin pis suyu tahliye etmeme nedeni gider hortumunun bükülmüş veya katlanmış olması da olabilir. Bükülmeler ve ezilmeler, su akışını engelleyeceği için yiyecek ve diğer kalıntılar tahliye edilemez. Makinenin fişini çekin. Su gider hortumunda bükülme ve katlanma olup olmadığını kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *