Bosch Bulaşık Makinesi E15 Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E15 Cihaz gösterge panelinde E15 veya F15 hata kodu görüntüleniyorsa su koruma sistemi etkinleştirilmiştir. Sağlığınız ve güvenliğiniz için sorunu evde tek başınıza çözmeyi denememenizi öneririz.

Bulaşık makinesi E15 hatası nasıl düzeltilir?

E15 hata kodu, Bosh bulaşık makinelerinde en sık görülen hatalar arasında yer alır. Bu hatayı düzeltmek için mutfak cihazının elektrik şebekesinden ayrılarak 45 derecelik açı ile eğilmesi gerekir. bunun için de bazen makineyi hareket ettirmek gerekir.

Bosch bulaşık makinesi E09 hatası nasıl düzeltilir?

E09 Hatası Çözümü Isıtma elemanını dolaşım ünitesine bağlayan kelepçeyi ve fişleri sökmeniz gerekir. Yeni ısıtıcıyı ambalajından çıkararak eski yonganın üzerine koyarak tüm talaşları kontaklara takmanız gerekir. Bu sayede sorunu çözebilirsiniz. Fakat sorun düzelmediyse yetkili servise başvurmanız gerekir.

Bosch bulaşık makinesinde f ne demek?

Cihazınızda bu kod varsa suyu ısıtamıyor demektir. Bosch bulaşık makinesi F 20 arıza kodu: Sıcaklık sensörü ntc arızası.

Bulaşık makinesinde E harfi ne demek?

Bazı Bosch bulaşık makinesi modellerinde, E hata kodunun harfi F harfi ile değiştirilir ve sayı aynıdır. E01 (veya F01). Isıtma elemanının kontakları hasarlı veya ısıtıcı devresinin bütünlüğü bozuk. Ekranda bu hata belirirse, onun yanması ve onu değiştirmeniz gerekmesi muhtemeldir.

You might be interested:  Kurutma Makinesi Ne Kadar Sürer?(Çözüm bulundu)

Bulaşık makinesinde E15 arızası ne demek?

Cihaz gösterge panelinde E15 veya F15 hata kodu görüntüleniyorsa su koruma sistemi etkinleştirilmiştir. Sağlığınız ve güvenliğiniz için sorunu evde tek başınıza çözmeyi denememenizi öneririz. Şebeke suyunu kesin ve cihazı kapatın. Sorunun uzmanlarca giderilmesi için teknisyen randevusu alın.

Bulaşık makinesi neden takılır?

Bulaşık makineleri seçmiş olduğunuz programda takılı kalmışsa akıllara gelen ilk arıza yeterli su sağlanmıyor olmasıdır. Eğer su yeteri kadar akıyorsa makinedeki hortumların düzgün takılıp takılmadığı kontrol edilmelidir. Hortumlarda delik varsa değiştirilmeli ve yenisi takılmalıdır.

Bosch bulaşık makinesi E09 arıza kodu nedir?

Sızan sular ısıtıcı pompasının arıza yapmasına neden oluyor. E09 Hatası olarak bilinen arızasının nedeni budur. Tabi Bosch yetkilileri 7 yıla kadar cihazlarına garanti verdikleri için eğer hatayı bu süre zarfında alırsanız ücretsiz olarak bu arızayı gideriyorlar.

Bosch E09 hatası nedir?

Bosch kombi E9 arızası verdiği durumda, basınç göstergesinin 1 bar’ın altında olduğunu gördüğünüz takdirde bu cihazınızın basıncının düşük olduğu anlamına gelir ve cihaza su basmanız gerekebilir. Kombi basıncı, ideal olan 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapatınız.

Profilo bulaşık makinesi E09 hatası nedir?

E09 hatası ısıtma elemanlarının arızalarından kaynaklanan bir hatadır. Bu ısıtma elemanları sıcaklık sensörü, kontrol kartı ve sirkülasyon pompasına bağlı çalışan ana ısıtıcıdır. İlk olarak bakılması gereken nokta az önce de bahsettiğimiz gibi sıcaklık sensörüdür.

Bosch bulaşık makinesi 3 programlı nasıl resetlenir?

Start (Başlat) düğmesini 3 saniye basılı tut. Bosch bulaşık makinesini sıfırlamanın en standart yolu, Start (Başlat) düğmesine 3 saniye süreyle basmaktır. Başlat düğmesi genellikle ” Reset ” (Sıfırla) veya hatta ” Reset 3 Seconds” ( 3 Saniye Sıfırla) olarak etiketlenir.

Bosch bulaşık makinesi neden su boşaltmıyor?

Bulaşık makinenizin pis suyu tahliye etmeme nedeni gider hortumunun bükülmüş veya katlanmış olması da olabilir. Bükülmeler ve ezilmeler, su akışını engelleyeceği için yiyecek ve diğer kalıntılar tahliye edilemez. Makinenin fişini çekin. Su gider hortumunda bükülme ve katlanma olup olmadığını kontrol edin.

You might be interested:  Ilk Fotokopi Makinesi Ne Zaman Icat Edildi?(EN iyi 5 ipucu)

Bosch Bulaşık Makinesi e 27 ne demek?

E27 hatası veriyor. Voltaj düşüklüğü nedeni ile makineniz E27 hatası verebilir. Farklı bir prizde cihaz çalıştırılır veya yetkili bir elektrikçiye prizi kontrol ettirirseniz sorun giderilecektir. Deterjan gözünün üzerindeki kapak kapanmıyor.

Bosch çamaşır makinesinde E harfi ne demek?

Bosch çamaşır makinesinin gösterge panelinde görüntülenen E18 kodu, makinenin atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu kodun dışında tamburda su kaldığını da görebilirsiniz. Atık suyun tahliye edilememesinin nedenleri pompanın tıkanması veya tahliye hortumunun bükülmüş olması olabilir.

Bosch bulaşık makinesi E17 hatası nasıl giderilir?

E17 ARIZA KODU VE ÇÖZÜMÜ Makineyi hemen fişten çekerek, su beslemesini kapatmalı ve giriş hortumunu da çıkarmalısınız. Makinenin arkasında dolgu filtre ağını bulunuyor. Bu filtre, küçük parçacıklar nedeni ile tıkanmış olabilir. Bu nedenle filtreyi akan su altında durulayarak ve yerine yerleştirmeniz gerekir.

Bulaşık makinesinde Çeşme işareti ne demek?

Bulaşık makinelerinizde sürekli olarak yanıp sönen bir çeşme sembolü görüyorsanız eğer su hortumu ile ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Su kaynağı hortumunu kontrol etmeye hazır olun. Bu noktada yaşanacak herhangi bir hasar ya da kıvrılma durumu da yine bu sembolün yanıp sönmesine neden olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *