Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Nasıl Giderilir?(Doğru cevap)

Bosch Bulaşık Makinesi E15 Hatası Nasıl Giderilir? E15 hata kodu, Bosh bulaşık makinelerinde en sık görülen hatalar arasında yer alır. Bu hatayı düzeltmek için mutfak cihazının elektrik şebekesinden ayrılarak 45 derecelik açı ile eğilmesi gerekir. bunun için de bazen makineyi hareket ettirmek gerekir.

Bosch bulaşık makinesi E15 hatası neden verir?

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E15 Cihaz gösterge panelinde E15 veya F15 hata kodu görüntüleniyorsa su koruma sistemi etkinleştirilmiştir. Sağlığınız ve güvenliğiniz için sorunu evde tek başınıza çözmeyi denememenizi öneririz. Şebeke suyunu kesin ve cihazı kapatın.

Bosch bulaşık makinesi reset 3 seç ne demek?

Başlat düğmesi genellikle ” Reset ” (Sıfırla) veya hatta ” Reset 3 Seconds ” ( 3 Saniye Sıfırla) olarak etiketlenir. Donmuş ekran gibi çoğu sorun için bu, ayarları silecek ve bulaşık makinesini yeniden kullanmaya başlamana izin verecektir.

Bulaşık makinesi E harfi ne demek?

Bazı Bosch bulaşık makinesi modellerinde, E hata kodunun harfi F harfi ile değiştirilir ve sayı aynıdır. E01 (veya F01). Isıtma elemanının kontakları hasarlı veya ısıtıcı devresinin bütünlüğü bozuk. E09, ısıtıcının sirkülasyon pompasının bağırsaklarına yerleştirildiği bulaşık makinesi modellerinde ortaya çıkar.

You might be interested:  Tırnak Törpü Makinesi Nasıl Kullanılır?(Soru)

Bosch bulaşık makinesi E09 hatası nasıl giderilir?

E09 Hatası Çözümü Isıtma elemanını dolaşım ünitesine bağlayan kelepçeyi ve fişleri sökmeniz gerekir. Yeni ısıtıcıyı ambalajından çıkararak eski yonganın üzerine koyarak tüm talaşları kontaklara takmanız gerekir. Bu sayede sorunu çözebilirsiniz. Fakat sorun düzelmediyse yetkili servise başvurmanız gerekir.

Bulaşık makinesi E15 hatası nasıl düzeltilir?

E15 hata kodu, Bosh bulaşık makinelerinde en sık görülen hatalar arasında yer alır. Bu hatayı düzeltmek için mutfak cihazının elektrik şebekesinden ayrılarak 45 derecelik açı ile eğilmesi gerekir. bunun için de bazen makineyi hareket ettirmek gerekir.

Bulaşık makinesinde Çeşme işareti ne demek?

Bulaşık makinelerinizde sürekli olarak yanıp sönen bir çeşme sembolü görüyorsanız eğer su hortumu ile ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Su kaynağı hortumunu kontrol etmeye hazır olun. Bu noktada yaşanacak herhangi bir hasar ya da kıvrılma durumu da yine bu sembolün yanıp sönmesine neden olacaktır.

Bosch bulaşık makinesi neden su boşaltmıyor?

Bulaşık makinenizin pis suyu tahliye etmeme nedeni gider hortumunun bükülmüş veya katlanmış olması da olabilir. Bükülmeler ve ezilmeler, su akışını engelleyeceği için yiyecek ve diğer kalıntılar tahliye edilemez. Makinenin fişini çekin. Su gider hortumunda bükülme ve katlanma olup olmadığını kontrol edin.

Bulaşık makinesi resetleme nasıl oluyor?

Bulaşık makinenizi prizden 15-20 dakika kadar ayırmanız gerekir. Bu süre kontrol panelinin sıfırlanması ve yeniden başlatılabilmesi için yeterlidir. Açılış düğmesine ise,10-15 saniye kadar basılı tutmanız gerekir. Bu işlemden sonra ise, ekipman sıfırlanır.

Bosch bulaşık makinesi kilidi nasıl açılır?

Açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun. Çocuk kilidi etkinleştirildiğinde gösterge panelinde “CL” ibaresi görünür ve makinenin butonları devre dışı bırakılır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için açma kapama düğmesine üç ila beş saniye arasında basılı tutun.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Ne Zaman Icat Edildi?(Mükemmel cevap)

Bosch çamaşır makinesinde E harfi ne demek?

Bosch çamaşır makinesinin gösterge panelinde görüntülenen E18 kodu, makinenin atık suyu tahliye edemediğini gösterir. Bu kodun dışında tamburda su kaldığını da görebilirsiniz. Atık suyun tahliye edilememesinin nedenleri pompanın tıkanması veya tahliye hortumunun bükülmüş olması olabilir.

Bosch Bulaşık Makinesi e 27 ne demek?

E27 hatası veriyor. Voltaj düşüklüğü nedeni ile makineniz E27 hatası verebilir. Farklı bir prizde cihaz çalıştırılır veya yetkili bir elektrikçiye prizi kontrol ettirirseniz sorun giderilecektir. Deterjan gözünün üzerindeki kapak kapanmıyor.

Bosch bulaşık makinesi E17 hatası nasıl giderilir?

E17 ARIZA KODU VE ÇÖZÜMÜ Makineyi hemen fişten çekerek, su beslemesini kapatmalı ve giriş hortumunu da çıkarmalısınız. Makinenin arkasında dolgu filtre ağını bulunuyor. Bu filtre, küçük parçacıklar nedeni ile tıkanmış olabilir. Bu nedenle filtreyi akan su altında durulayarak ve yerine yerleştirmeniz gerekir.

Bosch E09 hatası nedir?

Bosch kombi E9 arızası verdiği durumda, basınç göstergesinin 1 bar’ın altında olduğunu gördüğünüz takdirde bu cihazınızın basıncının düşük olduğu anlamına gelir ve cihaza su basmanız gerekebilir. Kombi basıncı, ideal olan 1,5 – 2 bar seviyesine gelince musluğu kapatınız.

Profilo bulaşık makinesi E09 hatası nedir?

E09 hatası ısıtma elemanlarının arızalarından kaynaklanan bir hatadır. Bu ısıtma elemanları sıcaklık sensörü, kontrol kartı ve sirkülasyon pompasına bağlı çalışan ana ısıtıcıdır. İlk olarak bakılması gereken nokta az önce de bahsettiğimiz gibi sıcaklık sensörüdür.

Bosch bulaşık makinesi E9 hatası ne demek?

Bosch bulaşık makinesi E9 hatası, bulaşık makinesinin ısıtıcı aksamı olan rezistans adlı parçanın bozulması ile meydana gelir. Bu tip bulaşık makinelerinde rezistans adlı parça, eski bulaşık makinelerindeki gibi bulaşıkların konulduğu hazne içinde olmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *