Beko Çamaşır Makinesi Zaman Geciktirme Nasıl Yapılır?(Mükemmel cevap)

Yetkili servisi çağırmadan önce “Başla/Bekle/İptal” tuşuna 3 sn. basarak makinenizdeki programı iptal edin. Makineyi çamaşır yıkamaya hazırlamak için ilk çalıştırma işlemini makineye çamaşır koymadan, deterjanlı olarak ve “Pamuklu 90°C” programında yapın.

Arçelik Çamaşır Makinesi zaman geciktirme nasıl yapılır?

1. Kapa€› aç›n, çamaş›rlar› yerleştirin ve deterjan doldurun. 2.Y›kama program›n›, s›cakl›€›, s›kma h›z›n› ve gerekirse ek fonksiyonlar› ayarlay›n. 3. Zaman geciktirme tuşuna (15) basarak istediğiniz geciktirmeyi ayarlayın.

Çamaşır makinesi zaman erteleme nedir?

Örneğin: 9 saat erteleme seçeneğini seçtiğinizde, yıkama programına başlama süresi 6 saat kaldığında 6 saat lambası, 3 saat kaldığında ise 3 saat lambası yanar durumda olacaktır. Başlat/Bekle/İptal tuşuna basın. Erteleme süresi lambası yanıp sönmeye başlayacaktır.

Beko Çamaşır Makinesi yumuşatıcıyı ne zaman alır?

Yumuşatıcı miktarı Deterjan çekmecesini açtığınızda renkli olan bölüme Max (Maksimum) yazan seviyeyi aşmayacak miktarda yumuşatıcı koyun. Max. yazısını aşacak miktarda yumuşatıcı koyarsanız makine yıkamanın başında yumuşatıcının tamamını alır.

Beko çamaşır makinesi nasıl durdurulur?

Bu kapsamda çamaşır makinesinde yıkama programının iptal edilmesi için ön panelde yer alan kontrol paneli kullanılır. Bu panel üzerinde yer alan “Başla/Bekle/İptal” düğmesine 3 saniye süreyle basılı tutulmalıdır. Bu 3 saniye süresinin dolmasından sonra çamaşır makinesinin mevcut olan yıkama programı sona erecektir.

You might be interested:  Profilo Bulaşık Makinesi Ne Kadar?(Soru)

Narin de ne yıkanır?

Narin çamaşırları makinede yıkamak Sütyen, dantelli iç çamaşırı, ipek, saten gibi giysilerinizi elde ya da mutlaka hassas programda ve sıkma yaptırmadan yıkayın.

Aktif 40 kaç dakika?

Bu program yaklaşık 15 dakika sürer ve özellikle az kirlenmiş günlük kıyafetlerinizi yıkamak için uygundur.

Profilo çamaşır makinesinde suda bekletme nasıl yapılır?

Çamaşır makinemizi çalıştırdıktan sonra, eklemeyi unuttuğumuz çamaşırlarımız aklımıza gelebilir. EkstraEkle özelliği ile çalışır haldeki çamaşır makinenizi “Başla/ Beklet ” tuşu ile bir süreliğine bekler moda alabilir, ekleyeceğiniz tüm yeni çamaşırları ekledikten sonra çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

Profilo çamaşır makinesi Eko Plus ne demek?

Çamaşırların yıkanması konusunda acelesi olmayan, aynı zamanda enerjiden tasarruf etmek isteyen kullanıcılara uygun olan EkoPlus, %50 oranında enerji tasarrufu ve çamaşırların mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlar. Çamaşırın üzerinde deterjan kalıp kalmadığını tespit eder ve köpüğü giderir.

Bulaşık makinesinde erteleme nasıl yapılır?

Zaman Ertelemenin değiştirilmesi Başlat/Bekle/İptal tuşuna basın. Erteleme süresi lambası yanıp sönmeye başlayacaktır. Erteleme tuşuna tekrar basarak yeni erteleme süresini seçebilirsiniz. Tekrar Başlat/Bekle/İptal tuşuna basarak hafızaya alınız.

Çamaşır Makinesi yumuşatıcıyı ne zaman?

Makineye Yumuşatıcı Ne Zaman Konur? Makinenizi çalıştırmaya başlamadan evvel, ilgili gözlere deterjanla birlikte leke çıkarıcı ve kireç koruyucu gibi yardımcı ürünlerin yanı sıra yumuşatıcıyı da koymanız gerekir.

Çamaşır Makinesi yumuşatıcıyı neden önceden alır?

Deterjan çekmecesi kirlenmiş veya tıkanmış ise yumuşatıcı gözüne su taşabilir. Bu durumda makinenizin ön tarafındaki çekmeceyi çekin. Deterjan çekmecesinin hızlı kapatılması yumuşatıcı gözünde dalgalanma ve çekim etkisine sebep olacağı için makine yumuşatıcıyı erken alır.

Çamaşır makinesi neden yumuşatıcıyı hemen alıyor?

Deterjan çekmecesi kirlenmiş veya tıkanmış ise yumuşatıcı gözüne su taşabilir. Bu durumda makinenizin ön tarafındaki çekmeceyi çekin. Deterjan çekmecesinin hızlı kapatılması yumuşatıcı gözünde dalgalanma ve çekim etkisine sebep olacağı için makine yumuşatıcıyı erken alır.

You might be interested:  Philips Avent Süt Sağma Makinesi Nasıl Kullanılır?(En iyi çözüm)

Beko çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır?

Beko çamaşır makinesinin resetleme programı kapsamında pamuklu 90 a’ ayarlayıp el “Başla – Beklet” tuşundayken çamaşır makinesine elektrik verilir. Bir diğer deyiş ile -açma kapama tuşuna basılır. El, 4 ya da 5 saniye sonra başla-beklet tuşundan çekilir. Bu durumda tüm ışıklar yanıp sönecektir.

Beko çamaşır makinesi program iptali nasıl yapılır?

Önce mevcut programı iptal etmeye dikkat edin. Ön tarafta, tuşların bulunduğu yerdeki Açma/Kapatma düğmesinden çamaşır makinesini açın. Makinenin ekranında ışıklar yandıysa Başla/Bekle/ İptal tuşuna parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutarak programı iptal edin.

Beko çamaşır makinesi Pamuklu Eko ne demek?

Eko programlarda ise suyu 60 derece yerine 40 dereceye çıkarırsınız. Yani suyu ısıtmak için harcanan enerjiden kısarsınız. Isıtmadan tasarruf ettiğiniz enerji o kadar yüksektir ki çamaşır yıkama kalitesini 60 derecedekiyle aynı tutmak için yıkama süresi uzun tutulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *