Beko Çamaşır Makinesi Ekspres Ne Demek?

Beko çamaşır makinesi Express 14 ne demek?

Beko ‘nun 14 dakikada çamaşır yıkayan makinesinde Express 14, Bebek programı, akıllı program, yünlü program, memory fonksiyonu, yorgan programı, buhar destekli havalandırma programı ve kırışık azaltma programı gibi özellikler bulunuyor.

Camasir makinesinde Ekspres ne demek?

Ekspres 15/30 yıkama programları az kirli çamaşırları en hassas şekilde sadece 15 ya da 30 dakika gibi kısa bir zamanda yıkamanızı sağlar.

Beko çamaşır makinesi Pamuklu Eko ne demek?

Eko programlarda ise suyu 60 derece yerine 40 dereceye çıkarırsınız. Yani suyu ısıtmak için harcanan enerjiden kısarsınız. Isıtmadan tasarruf ettiğiniz enerji o kadar yüksektir ki çamaşır yıkama kalitesini 60 derecedekiyle aynı tutmak için yıkama süresi uzun tutulmaktadır.

Çamaşır makinesi Refresh ne demek?

Bosch çamaşır makinelerinde bulunan ActiveOxygen Refresh programı, çamaşırlarınızı havalandırarak tazeler. Size de tazelenmiş giysilerinizi gönül rahatlığıyla giymek kalır. ActiveOxygen Refresh programı, çamaşırlarınızı 45 dakikada su ve deterjan kullanmadan ozon jeneratöründen sağlanan soğuk buhar ile havalandırır.

Arçelik çamaşır makinesi hızlı 14 ne demek?

– Hızlı 14 programı, hemen yıkanması gereken birkaç parça, yaklaşık 2 kg az kirli çamaşırı, 30oC’de 14 dakikada yıkayıp kurutmaya hazır hale getirir. – Hızlı ve Günlük Programı, az veya normal kirli çamaşırları 0-90 oC sıcaklık aralığında, 28 ila 88 dakika sürede yıkayabilir.

You might be interested:  Fonksiyonlu Hesap Makinesi Nasıl Kapanır?(EN iyi 5 ipucu)

Bulaşık makinesinde Ekspres ne demek?

Ekonomik yıkama programı ise normal seviyede kirlenmiş bulaşıkları yıkarken daha tasarruflu kullanım sunuyor ve kirli bulaşıklar için kuvvetli yıkama programı, tek seferde yağlı ve zorlu lekelere sahip bulaşıkları temizliyor. ” Express 40 dakika” yıkama programı ise sadece 40 dakikada bulaşıkları yıkayarak hızlı çalışma

Hizli yikama nedir?

Hızlı yıkama programları Birçok çamaşır makinesi hızlı yıkama programlarına sahip. Bu programlar sayesinde çamaşırlarınızı 15-30 dakika gibi kısa bir sürede yıkamak mümkün. Birçok makine sentetik ve pamuklu kumaşları da ayrı şekilde yıkamaya olanak tanıyor.

Sentetikler ne demek?

En az iki farklı bileşenin karışımıyla oluşan. Sentetik sözcüğünün yan anlamı: Kendi kendine mevcut olmayan, sonradan üretilen.

Ekspres olmak ne demektir?

ekspres. İvedilikle, çabuk yapılan.

Beyazlar Pamuklu Eko yıkanır mı?

İpekli bir kumaş olmadığı sürece beyazları 50 veya 60 derecede yıkamak mümkün. Aynı zamanda sentetik, pamuklu ya da yünlü programlardan birini seçmek suretiyle beyazlar rahatlıkla yıkanabilir.

Pamuklu programda ne yıkanır?

Sık kullanılan: Pamuklular. Bu mod hassas olmayan pamuk ve keten gibi kumaşlardan üretilmiş çamaşırların yıkanması için kullanılmaktadır. Pamuklu yıkama programında yüksek sıcaklıklara çıkabilen çamaşır makinesi, çamaşırlarınızı kapsamlı bir şekilde temizleyecektir.

Çamaşır makinesi pamuklu ekonomik ne demek?

Pamuklu Eko programı, diğer pamuklu programlarına göre daha az enerji tüketir. Bu programı, bebek çamaşırları ve alerjisi olan kişilerin çamaşırları için kullanın. Daha uzun ısıtma süresi ve ilave bir durulama sayesinde yüksek hijyen sağlanır. Hassas çamaşırlarınızı bu programda yıkayabilirsiniz.

Çamaşır makinesi elde yıkama programı nedir?

hassas kumaşa * sahip çamaşırları yıkayabilmenize imkan sağlayan fonksiyondur.

Beko Çamaşır Makinesi gece modu nedir?

Arçelik In Love serisi çamaşır makinesi, gece modu sayesinde pamuklu çamaşırlarda son sıkmayı yapmayıp çamaşırları suda bekletme özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde makinede bekleyen çamaşırların kırışması da önlenmiş oluyor. Gece modu sayesinde sessiz yıkama yaparak gürültü kirliliğini önlüyor.

You might be interested:  Sanfor Makinesi Ne Işe Yarar?(Çözüm bulundu)

Çamaşır makinesi dengesiz yük nedir?

Çamaşır makinesi kazanının dönen bir sisteme sahip olduğundan dolayı, oluşan dengesiz yükler çamaşır makinesinde titreşimler ve hareketler yaratmaktadır. Oluşan bu titreşimler yüzünden çamaşır makinesinin mekanik sisteminde zorlanmalar, sıkma sırasında yürümeler oluşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *