Arcelik Kurutma Makinesi Yoğuşturucu Nasıl Temizlenir?(EN iyi 5 ipucu)

Arçelik kurutma makinesi nasıl temizlenir?

Kurutma işlemi yeni bittiyse tekmelik bölmesinin kapağını bir süre açın ve soğumasını bekleyin. Tekmeliği açtıktan sonra 2 adet kırmızı renkli yoğuşturucu kapak kilitlerini açın. Metal yoğuşturucuyu basınçlı su uygulayarak temizleyin ve sularının süzülmesini bekleyin.

Arçelik kurutma makinesi resetleme nasıl yapılır?

Kurutma makinenizi açma-kapama düğmesinden açarak elektrik geldiğinden emin olun. Tuşların olduğu bölümde üzerinde Başla/beklet/iptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun ve çekin. Makinenizi açma-kapama düğmesinden kapatıp açın. Program sıfırlanmış olacaktır.

Kurutma makinesi filtre yıkanır mı?

Temizliği ihmal edilen bir kurutma makinesi çamaşırlarınızı daha uzun sürede kurutur, daha çok enerji harcar ve hatta yangın tehlikesi oluşturabilir. Kurutma makinenizin lif ya da hav filtresinin ve kapak lastiğinin her kurutmadan sonra temizlenmesi gerekir.

Kurutma makineleri nasıl temizlenir?

Çamaşır kurutma makinesi nasıl temizlenir sorusu için şu adımları uygulayın:

 1. Çamaşır kurutma makinesinin altını ve etrafını süpürün ve silin.
 2. Dış yüzeyi ve kapağı nemli bir bezle silin.
 3. Tahliye hortumunu silin.
 4. Lif filtresini temizleyin.
 5. Kurutma makinesi kazan temizleme: Kazanı ıslak bir bezle silin.

Kurutma makinesi neden süreyi uzatır?

Ortamın dar veya havasız olması.Eğer ortam havasız veya dar ise, ortam sıcaklığının artmasına neden olur. Ortamın ısınması durumunda, cihaz yoğuşma işlemi için soguk hava temin edememesi durumunda, kurutma süresinin uzamasına neden olur.Cihazın çalıştığı ortamını havadar olduğu kontrol ediniz.

You might be interested:  Bulasik Makinesi Kokusu Nasil Gider?(EN iyi 5 ipucu)

Kurutma makinesi ne kadar sürede kurur?

Tüm özellikleri ile sizi ve sevdiklerinizi memnun edecek bir hava yoğunlaştırmalı kurutma makinesi olan Bosch Avantixx 8, 8 kiloluk büyük kapasitesinin yanı sıra Süper-Kısa 40 dakika programı ile kıyafetlerinizi, sadece 40 dakikada kurutuyor.

Eski çamaşır makinesi nasıl resetlenir?

El, 4 ya da 5 saniye sonra başla-beklet tuşundan çekilir. Bu durumda tüm ışıklar yanıp sönecektir. Daha sonra ise program düğmesini sıkmaya alıp el ile başla-beklet tuşuna 3 ya da 4 saniye basılır. Bu şekilde çamaşır makinesi resetlenmiş olmaktadır.

Kurutma makinesi arızaları nelerdir?

Kurutma makinesi Açma / Kapama düğmesiyle açılmamış olabilir. Kurutma makinesinin açık konumda olduğundan emin olun. Lamba bozuk olabilir. Kurutma sonunda çamaşırlar nemli çıkıyor.

 • Çamaşır cinsine uygun program kullanılmamış olabilir.
 • Lif filtresinin gözenekleri tıkanmış olabilir.
 • Filtre çekmecesi tıkanmış olabilir.

Arçelik Çamaşır Makinesi E08 arızası nedir?

Arçelik marka çamaşır makinelerinde E08 hata kodu elektronik kart arızasına işaret eder. Çamaşır makinelerinde elektronik kart denilen kısım, çamaşır makinesinin beynidir. Çamaşır makinesinin çalışması için iletilen komutların tamamı buradan gelir.

Kurutma makinesi kondenser nasıl temizlenir?

Isı pompalı kurutma makinelerinde kondanser genellikle sabit olur ve yerinden çıkarılamaz. Bunun için, kondansör kapağını açtıktan sonra nemli bir bez veya elektrikli süpürge yardımı ile filtredeki kalıntıları temizleyebilirsin. Bu aşamada filtreye zarar vermemeye özen göstermelisin.

Kurutma makinesi nasıl kullanılır?

Kurutulacak Giysilerin Etiketlerini Mutlaka Okuyun

 1. Çamaşır Kurutma Makinesinin Kapasitesini Görmezden Gelmeyin.
 2. Kurutulacak Giysilerin Sularının İyice Süzülmüş Olduğundan Emin Olun.
 3. Üzerinde Metal Parçalar Olan Çamaşırlara Dikkat Edin.
 4. Çamaşırlarınızı Gruplandırın.
 5. Kurutma Oranını Seçin.

Saç kurutma makinesi filtresi nasıl temizlenir?

Saç kurutma makinesinin arkasını çıkarın ve filtresini bir diş fırçası ile temizleyin. Eğer filtre metalden yapılmışsa bir kova sabunlu su hazırlayın. Suyun içine filtreleri atın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Ardından kurulayarak geri takın.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Hangi Göze Deterjan?(En iyi çözüm)

Kurutma makinesi dezenfekte eder mi?

Çamaşır / Kurutma Makinesi Temizliği Kıyafetlerinin temizlendiği yerin de temiz olması gerekir. Bu nedenle çamaşır veya kurutma makinesinin içinin de hijyenini sağlaman dezenfektesinde etkili olacaktır. Makine temizliği için özelleşmiş kimyasal karışımları veya doğal yöntemleri tercih edebilirsin.

Kurutma makinesindeki koku nasıl giderilir?

Çamaşırlarınızın kurutma makinesinden mis gibi bir kokuyla çıkmasını istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Sevdiğiniz bir esansiyel yağı; portakal, mandalina ya da nane yağını bir mikrofiber beze damlatın. Yağ damlattığınız bezi kurutma işlemi sırasında makineye atın. Kötü, kokulardan kurtulmak işte bu kadar kolay…

Kurutma makinesi neden kokar?

Kurutma makineniz çalışma esnasında ısındığı için bir miktar plastik kokusu gelmesi normaldir. Her zaman kullandığınız deterjan ya da yumuşatıcınızı değiştirmeniz koku oluşumuna sebep olabilir. Makinenizin yükleme kapağının iç kısmında delikli bir filtre bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *