Arçelik K-3190p Telve Türk Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Arçelik Telve yandaki düğme ne işe yarar?

Bu düğmelerin ortasında ise; makine durum ışığı(su gösterge ışığı) bulunuyor. Makinenin sol tarafında ise; su haznesi bulunmaktadır. Su haznesinin üst kısmında ise; 1, 2 ve 3 numaraları yazan bir ayar düğmesi var. Bu ayar düğmesi küçük(1), orta(2) ve büyük(3) fincanlarınıza göre su miktarını ayarlıyor.

Arçelik Telve su ayarı nasıl yapılır?

Su miktarını değiştirmek için pişirme haznesi yuvasında ise yuvasından çıkarın. İki kişilik kahve pişirme butonuna (4) 3 saniye boyunca basılı tutarak su ayar moduna girin. Su ayar moduna girildiğinde yanan durum ışığı, ürünün ayarlı olduğu su kademesini göstere- cektir.

Arçelik Telve kaç fincan alıyor?

Arçelik 2’li kahve makinesi modelleri arasında en çok beğenilen serilerden olan Telve, en az 6 fincan kapasitesi sunarak kalabalık sohbetleriniz için tek seferde 6 fincan kahve pişirmenizi sağlıyor.

Arçelik Telve ilk ne zaman çıktı?

Telve Pro’yu, bir buçuk yıllık Ar-Ge çalışması, pazar araştırması ve tüketicilerle bire bir görüşmelerin sonucunda geliştirdiklerini belirten Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Kültürümüzün çok önemli bir değeri olan Türk kahvesinin geleceğine önemli yatırımlar gerçekleştirdik ve 26 patent aldık. 2004 yılında

Telve makinesi nedir?

Arçelik Telve, son yıllarda çok popüler hale gelen ve normal cezvelere oranla daha çok tercih edilen bir Türk Kahvesi pişirme makinesidir.

You might be interested:  Çamaşır Makinesi Su Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

Kahve makinesine su konur mu?

Filtre kahveye koyduğunuz suyun fazla ya da az gelmesi kahvenizin tadını etkileyecektir. Bunun için göz kararı ölçü kullanmak yerine kahve oranı kadar su eklemek daha doğru olur. Kahve demlenirken suyun buharlaşma oranını da hesaba katarak bir bardak kahve için bir bardaktan biraz daha fazla su koymak gerekir.

Arçelik Telve kaç dakikada pişiyor?

Pişirme süresi tek kişilik için 1.5 – 2 dk., çift kişilik için 2.5 – 3.5 dk.’dır. Not: Ürününüz peşpeşe kullanımda isitici sicak olacağı için pişme süresi kısalacaktır. 5. Pişirme haznesini makinaya yerleştiriniz (Şekil 3).

Arçelik kahve makinesi bakımı nasıl yapılır?

Makinenizi temizlemek için cezvesini akan suyun altına tutarak durulayın. Kahve artıkları inatçı kirler oluşturmuşsa yumuşak bir bez ya da sünger ve bir miktar bulaşık deterjanıyla cezveyi temizleyip durulayabilirsiniz.

Türk kahve makinesi plastik zararlı mı?

Sağlık Bakanlığından çağrı: “Evlerdeki plastik kahve pişiricileri çöpe atın” Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın elektrik şoku riski bulunduğu gerekçesi ile toplatma kararı aldığı plastik kahve pişiricilerinin, kansere de neden olduğu bildirildi.

Kahve makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Tam otomatik kahve makinelerinin haznelerinin büyüklüğü, aynı anda kaç fincan kahve yapabildiği, haznelerinin büyüklüğü, süt köpürtme özelliğinin olup olmaması gibi faktörler makinelerin fiyatını belirlemekte. Kendi ihtiyaçlarınız ve hayat stiliniz hangisinin doğru tercih olduğunu anlamak için size yardımcı olacaktır.

Arçelik Mini Telve kaç fincan kahve yapıyor?

Arçelik K-3200 Mini Telve Kahve Makinesi Arçelik K-3200 kaç kişilik kahve yapıyor, sorusunun yanıtı ise 3 fincana kadar Türk kahvesini tek seferde pişirme kapasitesi sunuyor, şeklinde.

Arçelik Türk Kahvesi Makinesi Kaç Lira?

En Popüler Arçelik Kahve Makineleri

  • Arçelik K 3300 Mini Telve Türk Kahve Makinesi 1.034,95 TL57 satıcı
  • Arçelik K 3300 Mini Telve Siyah Türk Kahve Makinesi 1.100,00 TL14 satıcı
  • Arçelik TKM 9961 L Telve Lal İkili Türk Kahve Makinesi 2.795,00 TL18 satıcı
You might be interested:  Su Arıtma Makinesi Nasıl Çalışır?

Arçelik Telve kaç watt?

Arçelik K-3190P Telve Türk Kahve Makinesi, 1200 W güç üreten motoruyla etkileyici başarı yakalıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *