Arçelik Çamaşır Makinesi Zaman Geciktirme Nasıl Yapılır?(Doğru cevap)

1. Kapa€› aç›n, çamaş›rlar› yerleştirin ve deterjan doldurun. 2.Y›kama program›n›, s›cakl›€›, s›kma h›z›n› ve gerekirse ek fonksiyonlar› ayarlay›n. 3. Zaman geciktirme tuşuna (15) basarak istediğiniz geciktirmeyi ayarlayın.

Çamaşır makinesi zaman erteleme nedir?

Örneğin: 9 saat erteleme seçeneğini seçtiğinizde, yıkama programına başlama süresi 6 saat kaldığında 6 saat lambası, 3 saat kaldığında ise 3 saat lambası yanar durumda olacaktır. Başlat/Bekle/İptal tuşuna basın. Erteleme süresi lambası yanıp sönmeye başlayacaktır.

Arçelik çamaşır makinesi nasıl durdurulur?

Bu kapsamda çamaşır makinesinde yıkama programının iptal edilmesi için ön panelde yer alan kontrol paneli kullanılır. Bu panel üzerinde yer alan “Başla/Bekle/İptal” düğmesine 3 saniye süreyle basılı tutulmalıdır. Bu 3 saniye süresinin dolmasından sonra çamaşır makinesinin mevcut olan yıkama programı sona erecektir.

Arçelik çamaşır makinesi on yıkama nasıl yapılır?

Makineniz açıkken yıkama yapmak istediğiniz programı çevirme düğmesi ile seçip “Ön yıkama ” tuşuna basın. Ardından Başla/Bekle tuşuna bir kez bastığınızda makineniz ön yıkama ile yıkama işlemine başlayacaktır.

Arcelik beyazlar kaç derecede yıkanır?

Beyaz giysilerinizi kirlerden ve lekelerden tam olarak arındırmak ve beklediğiniz beyazlığı elde etmek istiyorsanız, makinenizi 60 dereceye ayarlamanız lazımdır.

You might be interested:  Saç Kurutma Makinesi Nasıl Olmalı?

Çamaşır makinesinde zaman geciktirme nasıl iptal edilir?

Başla/ Beklet/ İptal tuşuna (9) basın zaman geciktirme geri saymaya başlayacaktır.

Profilo çamaşır makinesinde suda bekletme nasıl yapılır?

Çamaşır makinemizi çalıştırdıktan sonra, eklemeyi unuttuğumuz çamaşırlarımız aklımıza gelebilir. EkstraEkle özelliği ile çalışır haldeki çamaşır makinenizi “Başla/ Beklet ” tuşu ile bir süreliğine bekler moda alabilir, ekleyeceğiniz tüm yeni çamaşırları ekledikten sonra çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

Çamaşır makinesi neden takılı kalır?

Çamaşır makineniz seçilen programda takılı kalıyorsa yapmanız gereken kontroller sırasıyla; Su akışı kontrolü( çamaşır makinenizin bağlı olduğu su tesisatında su olup, olmadığı veya musluğun açık olup olmadığı). Su giriş ve tahliye hortumu(Her iki hortumda da kıvrılma olup olmadığı, yükseklik ve uzunluk kontrolü).

Çamaşır makinesi sıkma devri kaç olmalı?

Buda sıkma esnasında makinenin zorlanması demektir. Siz çamaşır makinesini 1000 devirde de çalıştırsanız makine ağırlıktan dolayı 700, 800 devir dönecektir. Bu tarz çamaşırları da yıkamayı düşünüyorsanız 1200, 1400 devirden aşağı makine almayın. 1400 devir biraz pahalı olabilir, en azından 1200 devir olsun.

Beyaz çamaşırlar hangi programda yıkanır?

İpekli bir kumaş olmadığı sürece beyazları 50 veya 60 derecede yıkamak mümkün. Aynı zamanda sentetik, pamuklu ya da yünlü programlardan birini seçmek suretiyle beyazlar rahatlıkla yıkanabilir. Böylece beyazların rengi solmadan rahatlıkla ilk günkü gibi ve tertemiz şekilde kıyafetleri kullanmak mümkün olur.

Çamaşır makinesinde ön yıkama nasıl olur?

Ana yıkamadan önce ön yıkama başlatmak için aşağıdaki prosedürleri uygulayın.

  1. 1 Ön yıkama için deterjan ekleyin. Deterjan çekmecesinin;
  2. 2 Ana yıkama programını seçin. Giysilerin türüne ve kirlilik oranına göre uygun ana yıkama programını seçin.
  3. 3 Ön yıkama seçeneğini seçin.
  4. 4 Programı başlatın.

Arçelik Çamaşır Makinesi suda bekletme nasıl yapılır?

Yıkama tamamen sonlandığında çamaşırlarınızı çıkarabilirsiniz. Makinenizin tuşlarının olduğu bölümde yer alan ve “kap içerisinde aşağı ok” sembolüyle ifade edilen tuşa bastıysanız suda bekleme özelliği seçilmiş demektir. Bu tuşa tekrar bastığınızda suda bekleme işlemi iptal olur.

You might be interested:  Windows 7 Hesap Makinesi Nerede?(Doğru cevap)

Çamaşır makinesinde on yıkama ne demek?

Ön yıkama genellikle zor lekelerin olduğu kıyafetleri temizlemek için kullanılan bir yıkama türüdür. Kıyafetlerin üzerine işlemiş zor lekelerle başa çıkmak için ön yıkama en zahmetsiz tercihtir. Özellikle beyazlarda tercih edilmektedir.

Profilo beyazlar kaç derecede yıkanır?

“ Beyazlar kaç derecede yıkanırsa kirleri en iyi şekilde çıkarır?” diye merak ediyorsanız kirler fazlaca gösteren bu çamaşırları 60 derecede yıkamanız gerektiğini bilmelisiniz.

Arçelik çamaşır makinesinde perde hangi programda yıkanır?

Perdeler, 30 derecede hassas programda yıkanmalıdır.

Havlular hangi programda yıkanır sentetik mı pamuklu mu?

havlu – bornoz, makinada yıkanabilir: pamuklu olup çift su ile 40-50 derecede yıkanır. sıkılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *