0232 226 08 88

Sosyal Medyada Biz}

Arıza ve Destek Talebi
İzmir Beyaz Eşya & Kombi & Televizyon Tamiri Konusunda Uzman Ekibimiz ile Her Zaman Sizlerin Yanındayız. Bizlere Arıza Kaydı Oluşturmak için Tıklayınız
DESTEK AL

Buzdolabım Sigortayı Attırıyor

Buzdolabım Sigortayı Attırıyor

Beyaz eşyalar evimizin, iş yerimizin vazgeçilmez olarak kullandığımız ürünler ile gelişen teknolojileri hayatımızı kolaylaştırmakta bir numaralı hale gelmiş durumda. Bunların en önemlilerinden bir tanesi olan buzdolabı ise neredeyse her noktada kullanılmaktadır. Tabi buzdolapları sürekli olarak elektrik tüketimi yaptıkları için zaman ile sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlara örnek verecek olursak bornava arçelik servisi firmamıza gelen buzdolabım sigortayı attırıyor sorunu.Buzdolabının 3-4 saat fişe takılı kaldıktan sonra evinizdeki veya iş yerinizdeki sigortaları attırıyorsa bu dikkate alınması gereken bir sorun  olduğunu söylemek zorundayız.

Buzdolabı genel olarak teknik parçalardan oluşan ve motorunda sorun bulunması dolabın çalışmasını engeller ancak belli bir süre çalışıp sonrasında sigortaları attırıyorsa bunun iki farklı nedeni olabilir. Bunlar ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Buzdolabı termostatında arıza; buzdolabının soğukluk ayarlarının yapıldığı parça olarak da bilinir. Bu parça çalışma esnasında kısa devre oluşturması bu durumu tetikler.Bu durumda bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırır.
  • Buzdolabı kompresöründe mekanik sıkışma: Buzdolabının kompresörü üzerinde çeşitli etkenlerden kaynaklı mekanik sıkışmanın meydan gelmesi ve anlık şekilde yüksek seviyede akım çekişi gerçekleştirmesi sonucunda kompresörün aşırı ısınma ile termik açamadan sigortanın atmasına neden olmasıdır. Bu durumda bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırır.

Bu durumlarda bu parçaların uzman kişiler tarafından değiştirilmesi, ve onarılması gerekmektedir. Aksi halde sorununuz çözülmez ve devam eder. Bu konuda profesyonel olarak destek almak isterseniz bayraklı arçelik servisi olarak 7/24 sizlere çözüm sağlamak üzere burada yer aldığımızı belirtmek isteriz.

İzmir Beyaz Eşya & Klima & Kombi & Televizyon Servisi İletişim Bilgileri

İletişim Bilgisi : 0232 226 08 88
Mail Adresi : destek@arcelikbekoizmirservisi.com

20 Ekim 2017
4.202 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Derya Açıkgöz dedi ki:

    Çok açıklayıcı olmuş gerçekten. Bundan sonraki süreçte izmir deki tek servisim siz olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN