Revizyonlu Buzdolabı Ne Demek?(En iyi çözüm)

Revizyonlu Ürün Nedir? Ancak Arçelik Revizyonlu ürünler kabaca, ürün üretimden çıkıp satışa sunulmadan oluşan düşme devrilme gibi arıza ya da hasar durumlarından ötürü, fabrika tarafından kusurunun ortadan kaldırılarak tekrar satışa sunulmasıdır.

Fabrikadan revizyonlu ne demek?

bir malin bir ariza/hasar nedeniyle fabrikadan cikmadan evvel veyahut fabrikadan ciktiktan sonra ilk asamada geri iade alinmasi ve tamir edilip piyasaya verilmesi durumunda aldigi isim. bu tür bir ürünün garanti süresi ya 1 yıldır ya da hiç yoktur.

Revizyon ne demek Televizyon?

Revizyonlu ne demek isterseniz bundan bahsedelim. Bir ürünün tamir gördüğü veya bir ya da birden fazla parçasının değiştiği anlamına gelmektedir. Özellikle led televizyon gibi elektronik aksamı bol olan ürünlerde bu çok tavsiye edilen bir durum değildir.

Defolu eşya ne demek?

TDK’ye göre defolu kelimesi anlamı şu şekildedir: – Defosu olan, bozuk, özürlü, kusurlu, ayıplı (kumaş, giysi, mal vb.)

Revizyon yapmak ne demek?

Revizyon, ortaya çıkarılan çalışmanın incelendikten sonra yeniden gözden geçirilmesi anlamına gelmektedir. Çalışma üzerinde yenilemeler veya düzeltmeler yapılması işidir. Uzun süreli işlerin yeni uygulamalara uyarlanması ve yeni koşullara uygun hale getirilmesi anlamı da taşımaktadır.

Revizyonlu Arçelik nedir?

Ancak Arçelik Revizyonlu ürünler kabaca, ürün üretimden çıkıp satışa sunulmadan oluşan düşme devrilme gibi arıza ya da hasar durumlarından ötürü, fabrika tarafından kusurunun ortadan kaldırılarak tekrar satışa sunulmasıdır. Ürün yetkili servise ulaştıktan sonra kurulum yapılacaktır.

You might be interested:  Sharp Buzdolabı Hangi Ülkede Üretiliyor?(En iyi çözüm)

Son revizyon tarihi ne demek?

Revizyon Tarihi: Dokümanın en son güncellendiği tarihi ifade eder.

Tıpta revizyon ne demek?

Revizyon İngilizce ”revision” dan gelmektedir. Revizyon ameliyatlarının Türkçe karşılığı düzeltme, düzenleme ameliyatları olarak çevrilebilir. İşte bu durumlarda düzeltme veya düzenleme amacıyla tekrar ameliyat ediliyor ise bu ameliyatların genel adına revizyon ameliyatı deniyor.

Revizyonist olmak ne demek?

Revizyonizm kelimesi daha çok yerme anlamı taşır. Marksist literatüre göre sapma ve döneklik olarak tabir edildiği de görülmüştür. Birkaç Marksist kendilerini revizyonist olarak nitelerler. Bu terimin ve kavramın karşısında olanlar ise ortodoks Marksistlerdir.

Imarda revizyon ne demek?

Revizyon imar planı nedir Haberi İmar planı revizyonu; yapılan nazım ve uygulama imar planlarının uygulamalarında problem olması halinde veya söz konusu planların ihtiyaca cevap vermemesi durumunda planın tümünün veya büyük bir kısmının plan yapım tekniklerine uyularak yenilenmesi ile ortaya çıkan plana deniyor.

Defolu insan ne demek?

dengesiz, tepkisiz, hissiz, umursamaz olur; gidene gel, gelene git demez gibi görünür. görünüşe aldanmamak gerekir yanıltıcıdır, kalana da git demişliği vâkidir çünkü. kötümserdir de bu; yine de pollyanna sanılır.

Defolu ürüne ne denir?

Defo, kumaşlarda, dikkatli bakıldığında görülebilen, değişik renk ve görünüşte olabilen dokuma ya da dikim hatası veya başka herhangi bir kusur, özür veya bozukluğa denir. Defolu ürünler, üretime konu olan bir ürünün, üretim aşamasındaki yapım hatasına sahip olmasıdır.

Spot çamaşır makinesi ne demek?

SPOT EŞYA NEDİR? Şöyle açıklayalım. X marka bir beyaz eşya bayisi aylık bir satış kotası ile çalışır ve bayiliğini yaptığı markanın çamaşır makinesinden 1 ay içinde belli bir adette almak zorundadır. Aldığı bu çamaşır makinelerini kısa süre içinde satarak para kazanmak en azından bağladığı parayı geri almak ister.

You might be interested:  Buzdolabı Super Düğmesi Ne Işe Yarar?

Revizyon burun ameliyatı zor mu?

Cerrah olması gerekenden daha çok veya daha az doku çıkardığında ikinci bir cerrahi işlem yapılması gerekebilir. Revizyon burun estetiği, ilk yapılan burun ameliyatından daha karmaşık ve zor olabilir.

Menşei ne anlama gelir?

Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre Menşei demek başlangıç demektir. Menşeinin bir diğer anlamı ise bir şeyin çıktığı yerdir. Menşei kelimesinin son anlamı ise kökendir.

Rotasyon ne demek TDK?

Rotasyon kelimesi, Türkçeye Fransızcadan geçen kelimeler arasında yer almaktadır. Rotasyon, çalışan insanlar için kullanılan ve yer değiştirme anlamında ifade edilen bir kelime olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *