Low Frost Buzdolabı Ne Demek?(En iyi çözüm)

Low Frost buzdolabı, az buzlanma demektir. Eski statik buzdolaplarının çalışma prensibine bazı devreler ve dijital termostat eklenmesi ile içeride ayarlanan ısı seviyesini korunabilir hale getirilmiştir. Bu sırada buzdolabı içinde herhangi bir ısınma olmaz.

Smart Frost buzdolabı ne demek?

Duo Cooling adı verilen iki farklı soğutma sistemi soğutucu ve dondurucu bölümlerdeki havanın birbirine karışmasını da önlediği için gıdaların kokusu birbirine karışmıyor. Smart Frost özelliğine sahip buzdolabı, dondurucu bölümdeki nemi en aza indirerek karlanmayı ve buzlanmayı en aza indiriyor.

NoFrost ne anlama gelir?

No – frost; buzdolaplarina ait bir özelligi ifade eden terimdir. No frost buzdolaplarinda ise olusan bu karlanma otomatik olarak engellenmekte olup; buzdolabindaki nem orani belli bir seviyenin üzerini asamaz. No – frost buzdolaplarinda evaporatör denilen ve buharlasma islemini gerçeklestiren bir mekanizma bulunmaktadir.

Statik buzdolabı ne demek?

Statik buzdolabında iç yüzeylerdeki kanallarda gaz dolaşır. Bu gaz ilk olarak kendini soğutur, daha sonra cihazın içini dolaşır ve gıdaların donmasını sağlar. Böylece farklı sıcaklıklar oluşmaz, karlanma yaşanmaz, gıdalar dolap yüzeyine ya da birbirlerine yapışmaz.

You might be interested:  Buzdolabı Fanı Nasıl Temizlenir?(EN iyi 5 ipucu)

Dondurucularda statik mi no frost mu?

No frost buzlanma yapmaz, statik derin dondurucular buzlanma yapar. No frost derin dondurucu, statik derin dondurucuya göre daha az enerji harcar. Dolayısıyla no frost derin dondurucuların fiyatı, statik derin donduruculara göre bi’ tık daha yüksektir.

Smart Frost ne demek?

Smart frost ile iç bölümün buzlanması ve gıdaların karlanması büyük oranda azaltılır. Böylece çözdürme çok seyrek gerekir. İç duvarlar düzdür ve kolay temizlenir. Köpük içine alınmış vaporatör yüksek bir enerji verimliliği ve eşit bir soğutma sağlar.

Neo frost buzdolabı ne demek?

Meyve ve sebzelerin besin değerlerini koruyarak maksimum saklama imkanı sunan Mavi Işık teknolojisi ve buzdolabı içine eksi yüklü iyon püskürterek havadaki bakterileri etkisiz hale getiren iyonizer koruma teknolojisiyle Beko Neo – Frost buzdolabı hijyen ve tazelik sunuyor.

No frost buzdolabı ile derin dondurucu arasındaki fark nedir?

Nofrost buzdolabının üzerinde hava kanalları olur ve soğuk havayı bu hava kanalları ile dolabın içerisine üfler. Üfleyerek soğuttuğu için buzdolabındaki ürünler kesinlikle buz tutmaz. Derin dondurucu ise adı üzerinde yiyecekleri dondurarak saklamanıza olanak tanır. Nofrost dolaplar hava kanalları ile soğutma sağlar.

No frost buzdolabı yazın kaç derece olmalı?

Buzdolabı için ideal soğutma derecesi yaz aylarında 2-5 derece arasında, kış aylarında 5-8 derece arasında olmalı.

No frost derin dondurucu neden buzlanma yapar?

Peki derin dondurucu neden buzlanma yapar? Havanın içinde su buharı bulunur ve derin dondurucunun kapağı açıldığında, derin dondurucunun içine dolan bu hava önce sıvı haline geçer sonra da bu sıvı donarak buzlanmaya neden olur.

Statik Kombi Buzdolabı nedir?

Statik buzdolaplarının içerisindeki kanallarda dolaşan hava ilk olarak soğuyacak kendi içerisine ve yiyeceklerin donmasını sağlamaktadır. Statik buzdolaplarında içerideki hava soğurken dolap içerisindeki sıcak hava ile karşılaşarak iki farklı sıcaklık oluşmasıyla donma ve karlaşma meydana gelmektedir.

You might be interested:  Inoks Buzdolabı Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Derin dondurucuda statik nedir?

Derin Dondurucu yani bir diğer tabirle Statik0000000000 buzdolabının alt kapağını açtığınız zaman tam karşınızda ince bir buz tabakası görürsünüz. Buradaki buz tabakası buzdolabının içinin soğumasını sağlar ki belli bir süre sonra bu buz, buzdolabı tarafından otomatikman eritilir.

Buzdolabı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Buzdolabı alırken kendinize sormanız gereken temel sorular.

 1. Solo bir buzdolabı mı yoksa ankastre bir buzdolabı mı?
 2. Mutfağımın ölçülerine uygun boyut nedir?
 3. 3. Kapasite: Ne kadar yemek saklama kapasitesine ihtiyacım var?
 4. Tasarım ve trendler: Zevkimi en iyi yansıtan model hangisi?
 5. Hangi enerji sınıfını seçmeliyim?

Derin dondurucu alırken nelere dikkat edilmeli?

Kendinize sormanız gereken sorular

 • Gerçekten bir derin dondurucuya ihtiyacınız var mı?
 • Derin dondurucunuz yatay mı, dikey mi olmalı?
 • Enerji tüketimi sınıfı ne olmalı?
 • Aklınızda özellikle bir marka var mı?
 • Derin dondurucu için ne kadar harcamayı düşünüyorsunuz?
 • Şoklama özelliği sizin için vazgeçilmez mi?

Derin dondurucu alırken nelere dikkat etmek lazım?

Derin dondurucu alırken iki konuyu öncelikli olarak ele almalı ve derin dondurucuyu tercih etmeden önce kullanım amacına yönelik olup olmadığı mutlaka iyice ölçülüp tartılmalıdır; Derin Dondurucu Yer Seçimi. Derin Dondurucuda Saklamayı Planladığımız Et, Sebze ve Meyve Miktarı

Hangi dondurucu iyi?

En İyi Derin Dondurucu Tavsiyeleri

 • Uğur UED 7265 DTK Derin Dondurucu.
 • Uğur UED 480 Derin Dondurucu.
 • Profilo-DF1124W3VV Derin Dondurucu.
 • Altus AL-709 E Derin Dondurucu.
 • Siemens iQ300 Solo Derin Dondurucu.
 • Arçelik 2080 MultiMode EI.
 • Bosch Serie 2 Sandık Tipi Derin Dondurucu GCM23VW20N.
 • LG GC-B404ELRZ No-Frost Derin Dondurucu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *