Kombi Soğutucu Buzdolabı Ne Demek?(Doğru cevap)

Aslında allı pullu sözlere gerek yok, buzluk kısmı altta olan buzdolabı kombi tipidir. Klasik bir üründe buzluk kısmı yukarıda olur. Burada etleri, mevsimlik sebzelerinizi, balıklarınızı saklarsınız.

Kombi tipi buz dolabı ne demek?

Kombi Tipi Buzdolabı: Mantık olarak çift kapılı buzdolaplarından pek de farkı olmayan bu ürünlerde dondurucu kısım alta, soğutucu kısım üste alınmış. Bu dolapların avantajı, dondurucu ya da soğutucu ihtiyacınıza göre istediğiniz bölümü ayarlayabilmeniz.

Buzdolabı dondurucu kısmı altta mı üstte mi?

Alt bölmede dondurucunun değerlendirilmesi ise akılcı bir çözüm olacaktır, nitekim kullanım kolaylığı bakımından daha seyrek kullanılan bölüm ve erişim mesafesi en alt seviyede kalıyor. Üstten donduruculu buzdolabı modelleri ile kıyaslarsak alt kısımda dondurucu bölümü daha büyük yerleştirme alanına sahip olurlar.

No frost mu normal buzdolabı mı?

Nofrost buzdolabının üzerinde hava kanalları olur ve soğuk havayı bu hava kanalları ile dolabın içerisine üfler. Üfleyerek soğuttuğu için buzdolabındaki ürünler kesinlikle buz tutmaz. Derin dondurucu ise adı üzerinde yiyecekleri dondurarak saklamanıza olanak tanır. Nofrost dolaplar hava kanalları ile soğutma sağlar.

No Frost ve statik dondurucu farkı nedir?

Statik buzdolabında iki farklı sıcaklık olur, bu nedenle makinenin içinde karlanma oluşur. Karlanma olmasının sebebi, iç kanallar soğuduğunda dolabın içinin hala sıcak olmasıdır. No frost buzdolabında ise buharlaşma yöntemiyle gıdalar soğutulur. Soğutma sırasında makinenin içindeki sıcaklık çekilir.

You might be interested:  Hotpoint Ariston Buzdolabı Ayarı Nasıl Olmalı?

A +++ buzdolabı nedir?

Aşağıda A++ ve B sınıfları arasında günlük elektrik tüketimi açısından bir buzdolabı karşılaştırılmıştır: A++ enerji sınıfında bir buzdolabı günde 0.5 kw elektrik harcar. A+ enerji sınıfında bir buzdolabı günde 1.1 kw, senede 300 kw enerji harcar.

Buzdolabı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Buzdolabı alırken kendinize sormanız gereken temel sorular.

 • Solo bir buzdolabı mı yoksa ankastre bir buzdolabı mı?
 • Mutfağımın ölçülerine uygun boyut nedir?
 • Kapasite: Ne kadar yemek saklama kapasitesine ihtiyacım var?
 • Tasarım ve trendler: Zevkimi en iyi yansıtan model hangisi?
 • Hangi enerji sınıfını seçmeliyim?

Bosch buzdolabı nerede üretiliyor?

Giengen – Dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden Bosch – Siemens Ev Aletleri’nin Munih yakınlarındaki buzdolabı fabrikasındayız. Giengen, Bosch ‘un sahip olduğu en eski ve en büyük buzdolabı fabrikası. Bosch ‘un 3’ü Avrupa’da olmak üzere dünyada toplam 7 buzdolabı fabrikası bulunuyor.

Hangi derin dondurucu statik mi no frost mu?

No frost buzlanma yapmaz, statik derin dondurucular buzlanma yapar. No frost derin dondurucu, statik derin dondurucuya göre daha az enerji harcar. Dolayısıyla no frost derin dondurucuların fiyatı, statik derin donduruculara göre bi’ tık daha yüksektir.

Low Frost mu no frost mu?

Low Frost buzdolabı 48 saate kadar sürecek olan elektrik kesintilerinde gıdalarınızı koruyabilir. No Frost buzdolabında ise bu süre 12 saat kadardır. Low Frost buzdolabında hava kanalları ve fan olmadığı için enerji tüketimi çok daha düşüktür.

No frost olmayan buzdolabına ne denir?

Normal buzdolaplarının soğutma özellikleri farklı olduğu için karlanma yapmamaktadır. Statik buzdolaplarında buzdolabının arka kesimi buz tutarak karlanma yapmak suretiyle soğuk havanın gıdalara daha kolay ve uzun süre etki etmelerini sağlamaktadır.

You might be interested:  Buzdolabı Hangi Derecede Soğutur?(En iyi çözüm)

Derin dondurucu alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Kendinize sormanız gereken sorular

 1. Gerçekten bir derin dondurucuya ihtiyacınız var mı?
 2. Derin dondurucunuz yatay mı, dikey mi olmalı?
 3. Enerji tüketimi sınıfı ne olmalı?
 4. Aklınızda özellikle bir marka var mı?
 5. Derin dondurucu için ne kadar harcamayı düşünüyorsunuz?
 6. Şoklama özelliği sizin için vazgeçilmez mi?

Hangi tip derin dondurucu?

En İyi Derin Dondurucu Tavsiyeleri

 • Uğur UED 7265 DTK Derin Dondurucu.
 • Uğur UED 480 Derin Dondurucu.
 • Profilo-DF1124W3VV Derin Dondurucu.
 • Altus AL-709 E Derin Dondurucu.
 • Siemens iQ300 Solo Derin Dondurucu.
 • Arçelik 2080 MultiMode EI.
 • Bosch Serie 2 Sandık Tipi Derin Dondurucu GCM23VW20N.
 • LG GC-B404ELRZ No-Frost Derin Dondurucu.

Joker soğutma nedir?

Joker özellik tüm ihtiyaçlara çözüm sağlar Depolama ihtiyacınıza göre isterseniz buzdolabı isterseniz derin dondurucu olarak kullanılabilen joker özellikli ürünler; bölmedeki elektronik gösterge ile sıcaklık değerleri -24°C ile +10°C arasında isteğinize göre ayarlama imkânı veriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *