Buzdolabı Wifi Ne Ise Yarar?(Soru)

Dijitalleşen dünyada erişilebilirlik kolaylaştı. Wifi Teknolojisi ile dünyanın neresinde olursanız olun, buzdolaplarına erişimiz oldukça kolay. Telefonunuz ile buzdolabınızın sıcaklık değerleri değiştirilebilir, ürün modları düzenleyebilir, (varsa) bölmeleri açıp kapatabilirsiniz.

Side by Side buzdolabı ne demek?

Gardırop tipi ( side-by-side ) buzdolabı modelleri, daha az bir açıklıkla kapıları tasarlanır ve dolayısıyla diğer kapılı modellere oranla daha az yer kaplarlar. Diğer çok kapılı buzdolabı modellerine oranla daha dar kapı aralıkları bulunur ve dar raf sistemleri taşımasına sebep olurlar.

0 derece bölmesi ne işe yarar?

Kahvaltılık 0 Derece Bölmesi Yeni nesil buzdolaplarında yer alan bu özel bölme, kahvaltılıkların ve şarküteri ürünlerinin 0 derecede, yani ideal serinlikte saklanmasına yardımcı oluyor. Minimum sıcaklıkta saklanan yiyecekler, daha uzun süre sağlıklı ve taze hallerini koruyarak sofralara gelebiliyor.

Statik buzdolabı ne demek?

Statik buzdolaplarının içerisindeki kanallarda dolaşan hava ilk olarak soğuyacak kendi içerisine ve yiyeceklerin donmasını sağlamaktadır. Statik buzdolaplarında içerideki hava soğurken dolap içerisindeki sıcak hava ile karşılaşarak iki farklı sıcaklık oluşmasıyla donma ve karlaşma meydana gelmektedir.

Normal buzdolabı kaç lira?

Buzdolapları Fiyatları 1357.03 TL İle 80338.01 TL Arasında Değişmektedir.

Buzdolabı Soğutmuyorsa nedeni nedir?

Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasındadır. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engellemektedir.

You might be interested:  Buzdolabı Hangi Marka Almalıyım 2018? (Çözünme)

Buzdolabının en soğuk yeri neresidir?

Buzdolabının En Soğuk Bölümü Neresidir? Buzdolaplarında en soğuk olan raflar buzluğa en yakın olan üst raflardır. Buzluktan uzaklaştıkça, rafların sıcaklığı artmaya başlar. Buzdolabında her rafın ve bölmenin sıcaklık derecesi farklı olduğu için besinleri koruma gücü de aynı değildir.

Bosch XXL buzdolabı kış ayarı kaç derece?

Bosch buzdolabınızın kışlık ayarı; Buzdolabınızın dondurucu kısmı -15 derce, soğutucu meyve sebze yeri ise +4 derece olarak ayarlanmalıdır. Isı derecesini +2 ile +8 derece arasında ayar yapabilirsiniz.

Derin dondurucu statik mı no frost mu?

No frost buzlanma yapmaz, statik derin dondurucular buzlanma yapar. No frost derin dondurucu, statik derin dondurucuya göre daha az enerji harcar. Dolayısıyla no frost derin dondurucuların fiyatı, statik derin donduruculara göre bi’ tık daha yüksektir.

Statik Buzdolabı mı no frost mu?

Statik buzdolabında iki farklı sıcaklık olur, bu nedenle makinenin içinde karlanma oluşur. Karlanma olmasının sebebi, iç kanallar soğuduğunda dolabın içinin hala sıcak olmasıdır. No frost buzdolabında ise buharlaşma yöntemiyle gıdalar soğutulur. No frost makinelerde karlanma yerine kristallenme görülür.

No frost mu normal buzdolabı mı?

Nofrost buzdolabının üzerinde hava kanalları olur ve soğuk havayı bu hava kanalları ile dolabın içerisine üfler. Üfleyerek soğuttuğu için buzdolabındaki ürünler kesinlikle buz tutmaz. Derin dondurucu ise adı üzerinde yiyecekleri dondurarak saklamanıza olanak tanır. Nofrost dolaplar hava kanalları ile soğutma sağlar.

Ideal bir buzdolabı kaç litre olmalı?

İki kişi olarak çok fazla misafiriniz olmuyorsa ve günlük tüketimden yanaysanız 200 litre civarı bir buzdolabı sizin için yeterli olacaktır. Evde üç ya da dört kişi yaşıyorsanız tercih edeceğiniz buzdolabı hacminin en az 520 litre olması gerekiyor.

You might be interested:  Buzdolabı Kokusunu Gidermek Için Ne Yapmak Lazım?(Soru)

Nofrost buzdolabı fiyatları ne kadar?

Vestel NFK48001 X No Frost Kombi Buzdolabı

  • Şenocak D 315 DF Dual Sandık Tipi Derin Dondurucu2.989,00 TL14 satıcı
  • Şenocak D 515 DF Dual Sandık Tipi Derin Dondurucu4.399,00 TL7 satıcı
  • Şenocak D 415 DF Dual A+ Sandık Tipi Derin Dondurucu3.685,03 TL6 satıcı
  • Siemens KG57NVI22N Kombi No-Frost Buzdolabı 9.350,00 TL7 satıcı

Arçelik buzdolapları fiyatı ne kadar?

En Popüler Arçelik Buzdolapları

  • Arçelik 574561 EI Çift Kapılı No Frost Buzdolabı 10.318,95 TL14 satıcı
  • Arçelik 270482 MB Kombi No Frost Buzdolabı 6.299,00 TL12 satıcı
  • Arçelik 270561 EB Kombi No Frost Buzdolabı 9.969,00 TL17 satıcı
  • Arçelik 284630 EI Kombi No Frost Buzdolabı 12.370,00 TL13 satıcı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *