Buzdolabı No Frost Ne Demek?

Nofrost; buzdolaplarina ait bir özelligi ifade eden terimdir. No frost buzdolaplarinda ise olusan bu karlanma otomatik olarak engellenmekte olup; buzdolabindaki nem orani belli bir seviyenin üzerini asamaz.Nofrost buzdolaplarinda evaporatör denilen ve buharlasma islemini gerçeklestiren bir mekanizma bulunmaktadir.

No Frost buzdolabı ile derin dondurucu arasındaki fark nedir?

Nofrost buzdolabının üzerinde hava kanalları olur ve soğuk havayı bu hava kanalları ile dolabın içerisine üfler. Üfleyerek soğuttuğu için buzdolabındaki ürünler kesinlikle buz tutmaz. Derin dondurucu ise adı üzerinde yiyecekleri dondurarak saklamanıza olanak tanır.

Frost buzdolabı ne demek?

No Frost, yüksek teknolojiyle üretilen buzdolapları ve derin dondurucular için kullanılan bir terimdir. Dilimize İngilizceden geçmiş olan bu terimdeki ” frost ” sözcüğü karlanma ve buz anlamına gelir. Buzluğa sürekli buhar üflendiği için burada oluşan buzlar, diğer buzdolaplarına göre daha küçüktür ve kısa sürede erir.

Statik buzdolabı mı No Frost mu?

Statik buzdolabında iki farklı sıcaklık olur, bu nedenle makinenin içinde karlanma oluşur. Karlanma olmasının sebebi, iç kanallar soğuduğunda dolabın içinin hala sıcak olmasıdır. No frost buzdolabında ise buharlaşma yöntemiyle gıdalar soğutulur. No frost makinelerde karlanma yerine kristallenme görülür.

You might be interested:  Arçelik Buzdolabı Ünlem Işareti Ne Anlama Gelir?(En iyi çözüm)

Low Frost ile No Frost hangisi daha iyi?

Low Frost buzdolabı 48 saate kadar sürecek olan elektrik kesintilerinde gıdalarınızı koruyabilir. No Frost buzdolabında ise bu süre 12 saat kadardır. Low Frost buzdolabında hava kanalları ve fan olmadığı için enerji tüketimi çok daha düşüktür.

No Frost derin dondurucu neden buzlanma yapar?

Peki derin dondurucu neden buzlanma yapar? Havanın içinde su buharı bulunur ve derin dondurucunun kapağı açıldığında, derin dondurucunun içine dolan bu hava önce sıvı haline geçer sonra da bu sıvı donarak buzlanmaya neden olur.

No frost ne işe yarar?

No – frost; buzdolaplarina ait bir özelligi ifade eden terimdir. No frost buzdolaplarinda ise olusan bu karlanma otomatik olarak engellenmekte olup; buzdolabindaki nem orani belli bir seviyenin üzerini asamaz. No – frost buzdolaplarinda evaporatör denilen ve buharlasma islemini gerçeklestiren bir mekanizma bulunmaktadir.

Neo frost buzdolabı ne demek?

Meyve ve sebzelerin besin değerlerini koruyarak maksimum saklama imkanı sunan Mavi Işık teknolojisi ve buzdolabı içine eksi yüklü iyon püskürterek havadaki bakterileri etkisiz hale getiren iyonizer koruma teknolojisiyle Beko Neo – Frost buzdolabı hijyen ve tazelik sunuyor.

No frost buzdolabı neden buzlanma yapar?

Çünkü no frost buzdolabı modellerinde buzlanma/karlanma olmaz. Dolayısı ile no frost buzdolabınızın otomatik buz eritme fonksiyonu devreye girmiş ise buzdolabınızın iç arka duvarında damlacıklar görebilirsiniz. Buzdolabınızın iç yapısında mevcut olan nem, soğutma haznesinin arka kısmına çarparak, donma meydana getirir.

Statik buzdolabı ne demek?

Statik buzdolaplarının içerisindeki kanallarda dolaşan hava ilk olarak soğuyacak kendi içerisine ve yiyeceklerin donmasını sağlamaktadır. Statik buzdolaplarında içerideki hava soğurken dolap içerisindeki sıcak hava ile karşılaşarak iki farklı sıcaklık oluşmasıyla donma ve karlaşma meydana gelmektedir.

You might be interested:  Arçelik Buzdolabı Markası Nerede Yazar?(Doğru cevap)

Hangi tip derin dondurucu?

En İyi Derin Dondurucu Tavsiyeleri

 • Uğur UED 7265 DTK Derin Dondurucu.
 • Uğur UED 480 Derin Dondurucu.
 • Profilo-DF1124W3VV Derin Dondurucu.
 • Altus AL-709 E Derin Dondurucu.
 • Siemens iQ300 Solo Derin Dondurucu.
 • Arçelik 2080 MultiMode EI.
 • Bosch Serie 2 Sandık Tipi Derin Dondurucu GCM23VW20N.
 • LG GC-B404ELRZ No-Frost Derin Dondurucu.

Derin dondurucuda statik nedir?

Derin Dondurucu yani bir diğer tabirle Statik0000000000 buzdolabının alt kapağını açtığınız zaman tam karşınızda ince bir buz tabakası görürsünüz. Buradaki buz tabakası buzdolabının içinin soğumasını sağlar ki belli bir süre sonra bu buz, buzdolabı tarafından otomatikman eritilir.

Derin dondurucu alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Kendinize sormanız gereken sorular

 1. Gerçekten bir derin dondurucuya ihtiyacınız var mı?
 2. Derin dondurucunuz yatay mı, dikey mi olmalı?
 3. Enerji tüketimi sınıfı ne olmalı?
 4. Aklınızda özellikle bir marka var mı?
 5. Derin dondurucu için ne kadar harcamayı düşünüyorsunuz?
 6. Şoklama özelliği sizin için vazgeçilmez mi?

Derin dondurucu alırken no frost mu statik mi?

No frost buzlanma yapmaz, statik derin dondurucular buzlanma yapar. No frost derin dondurucu, statik derin dondurucuya göre daha az enerji harcar. Dolayısıyla no frost derin dondurucuların fiyatı, statik derin donduruculara göre bi’ tık daha yüksektir.

Vestel derin dondurucu fiyatları ne kadar?

En Popüler Vestel Derin Dondurucular

 • Vestel SD 100 E Beyaz Sandık Tipi Derin Dondurucu 2.739,10 TL7 satıcı
 • Vestel CD7011 E NF 7 Çekmeceli Dikey Derin Dondurucu 4.835,00 TL8 satıcı
 • Vestel CD6001 6 Çekmeceli Derin Dondurucu 4.169,00 TL11 satıcı
 • Vestel SD20001 Dual Sandık Tipi Derin Dondurucu 3.155,00 TL16 satıcı

No Frost Kombi tipi ne demek?

NoFrost buzdolapları ise buz çözme işlemini kendi sağlayan, buzdolabının içinde buzlanma yapmayan ürünler. Pek çoğumuzun evinde olan da NoFrost özellikli dolaptır. LowFrost aslında daha eski bir teknoloji olsa da, özellikle sessiz oluşu ve az enerji tüketimi ile piyasaya iddialı girdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *