Buzdolabı Kart Arızası Nasıl Anlaşılır?(Soru)

Peki buzdolabı ana kart arızası nasıl anlaşılır? Buzdolabınızda takılı olan priz elektriği ilettiği halde çalışmıyor ise, kart arızası olabilir. Ana karttın arızasının tespiti için teknisyenler ile iletişime geçerek cihazın fiş ya da motor kısımlarının kontrolü sağlanarak tespiti gerçekleştirilir.

Buzdolabı kart tamiri ne kadar?

Hem de daha az maliyet ile cihazın ömrünü arttırabilirsiniz. Buzdolabı ana kart fiyatları Arçelik, Siemens markalarında 250 – 300 tl arası olabilirken, Bosch, Ariston, Vestel gibi markalarda 400 – 500 tl arası değişebilmektedir.

Buzdolabı kartı neden bozulur?

Peki buzdolabı ana kartı neden bozulur? Aşırı voltaj yüklenmesi; cihaza kaldırabileceğinin üzerinde ya da altında bir elektrik akımı ulaştığında, cihazın beyni olan bu kart enerjiyi tanımlamakta ve yönlendirmekte zorlanacaktır. Bu durumda ana kartta yanma meydana gelebilir.

Buzdolabı kartı kaç para?

Bosch Buzdolabı Elektronik Kart – 199.15 TL + KDV.

Buzdolabı karti yanarsa ne olur?

Bu kartın bozulması da cihazın çalışmaz hâle geldiğini gösterir. İlginizi Çekebilir: Kombi Kartı Neden Yanar? Nitekim buzdolabı kartı bozulduktan sonra ilk olarak fonksiyonel soğutma özelliği ortadan kalkacaktır. Yani buzdolabı soğutmaya devam etse bile bunun ölçüsünü ayarlamak imkânsız bir hâl alır.

You might be interested:  Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Arçelik çamaşır makinesi kartı ne kadar?

Arçelik Çamaşır Makinesi Elektronik Kart 2834161041 – 381.36 TL + KDV.

Çamaşır makinesi kart arızası nasıl anlaşılır?

Çamaşır makinesi ana kart (Beyin)’ ın arızalı olup olmadığını 2 şekilde anlarız.

  1. Çamaşır makinesinin ekranındaki harf ve rakamlardan ana kart arızasının olduğunu anlarız.
  2. Çamaşır makinesinin çalıştığında yaptığı ve yapmadığı işlemlerden anlarız.
  3. Çamaşır makinesinin ekranında hiç bir ışık veya yazı yoksa.

Buzdolabının pervanesi neden dönmüyor?

Beko buzdolabının bağlı olduğu prizden gelen elektrik akımına bağlı olarak arıza kaynaklanabilir. Bu arızadan dolayı pervane çalışmayabilir. Pervanenin çalışma sistemi için gelen elektrik akımının yeterli derecede olması gerekir. Pervanenin çalışmaması motorun bozulmasına neden olabilir, sorun çıkartabilir.

Elektronik kart neden yanar?

Voltajlar genelde kış aylarında ve soğuk geçen sonbahar aylarında dalgalanır. Kış aylarında elektriklerin gidip gelmesi demek zaten voltajların birden düşüp, elektrik geldiğinde birden çıkması demektir. İşte bu durum kart arızasını meydana getirir. Bu durumda kombi kartı yanar ya da hasar görür.

Arçelik Buzdolabı kartı kaç para?

Arçelik Buzdolabı Kart 4326990385 – 168.64 TL + KDV.

Bosch buzdolabı fiyatları ne kadar?

En Popüler Bosch Buzdolapları

  • Bosch KGN56VIF0N No-Frost Kombi Tipi Buzdolabı 12.617,98 TL7 satıcı
  • Bosch KGN55VIF0N Kombi No-Frost Buzdolabı 9.500,00 TL5 satıcı
  • Bosch KGN55VWF0N Kombi No-Frost Buzdolabı 8.800,00 TL9 satıcı
  • Bosch KGN76AWF0N Kombi No Frost Buzdolabı 13.867,20 TL11 satıcı

Arçelik Buzdolabı E işareti nedir?

E işareti ekonomi modunun göstergesidir. Ekonomi modu sıcaklık derece ayarlarını +4 ile -18 derece yaptığınız zaman aktif olur. Dondurucu kısım -18 derece olduğunda enerji tasarruflu soğutma gerçekleşir ve e işareti ortaya çıkar. Ekonomi modundan çıkmak istediğinizde sıcaklık derece ayarını değiştirmelisiniz.

Bosch buzdolabı sıcaklık ayarı nasıl yapılır?

Bosch buzdolabınızın kışlık ayarı; Isı derecesini +2 ile +8 derece arasında ayar yapabilirsiniz. Soğutucu yerinde istediğiniz ısı ayarını ayarlayıncaya kadar soğutucu bölmesine ait alan ayar tuşuna 7 kez arka arkaya basmalısınız. En son ayarlanmış olan ısı buzdolabınızın hafızasına kaydedilmiş olacaktır.

You might be interested:  Sararan Buzdolabı Kapağı Nasıl Temizlenir?(Mükemmel cevap)

Buzdolabı fişi takıldıktan ne kadar süre sonra soğutmaya başlar?

Fişini taktıktan sonra 6 saat buzdolabınızın kapağını açmadan bekletmelisiniz. Buzdolabınız yeni konumlandığı yere uyum sağlaması için kapakları açılmamalı. Ayrıca içine herhangi bir gıda konmamalıdır.

Bosch buzdolabı neden alarm verir?

Eğer buzdolabının kapısı açık kaldıysa buzdolabı ya da derin dondurucu yine ötmeye yani alarm vermeye başlar. Eğer buzdolabınızın soğutma performansında da düşüş varsa ya da dondurucu bölmesi eksi 10 derecenin altına düştüyse kullanıcıyı uyarmak için buzdolabı alarm vermeye başlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *