Ariston Buzdolabı Nasıl Resetlenir?(Çözüm bulundu)

Buzdolabı resetleme ne işe yarar?

Buzdolabınızın gösterge panelini resetleme işlemi sayesinde buzdolabınızda daha önceden ayarlanmış olan tüm ayarlarının sıfırlanması sağlanır. Yani buzdolabının bir şekilde fabrika ayarlarına dönüşü sağlanır. · Bekleme süresi dolduktan sonra buzdolabının “alarm” düğmesi 20 saniye basılı tutulmalıdır.

Buzdolabının ışığı neden yanıp söner?

Işıkların yanıp sönme arızası soğutucu veya dondurucu kısmının yeterli sıcaklık seviyesinde olmadığını göstermektedir. Elektrik kesintileri, taşınma sonrası kullanım durumlarında ve kapağının sık sık açılıp kapanması sonucu oluşabilir. Bunlar kısa sürede çözülecek sorunlardır.

Ariston buzdolabı A2 arızası nasıl giderilir?

NOT: Buzdolabınızın ışıkları sürekli yanıp sönüyorsa ya da A1- A2 uyarısı veriyorsa; termostat düğmesini sıfır konumuna getirip 30 saniye kadar bekleyin ve tekrar açın.

Beko No Frost Buzdolabı nasıl resetlenir?

BEKO BUZDOLABI RESETLEME

  1. -Ekranda bulunan hızlı dondurma tuşuna 3 saniye basıp geri çekin.
  2. -Hızlı dondurma ve tatil tuşlarına 8 saniye basılı tutup çekin.
  3. -Buz türü ve filtre sıfırlama tuşlarına 10 saniye basıp geri çekin.

Buzdolabı motoru neden devreye girmiyor?

Bazen ise bazı buzdolabı modellerinde tam otomatik buz çözme özelliği bulunmaktadır. Buzdolabının içi buz tuttuğu zaman yeteri kadar soğumayacağı için 1 ya da 2 gün buzdolabının motoru devreye girmeyerek kendini kapatır ve buzların erimesini bekleyecektir. Bu durumda da buzdolabının motoru devreye girmemektedir.

You might be interested:  Buzdolabı Sistemi Nasıl Çalışır?(Çözülmüş)

Buzdolabı ayar düğmesi kaçta olmalı?

Buzdolabı ayarı + 4 derece ve – 18 derece arasında bulunması gerekmektedir. Kullanımdan kullanıma fark olmasının yanında artı 2 dereceye göre de ayarlama yapılabilmektedir. Yaz aylarında soğutma derecesinin arttırılması ihtiyacından dolayı +2 ve – 20 aralığında ayar yapılması önerilmektedir.

Beko buzdolabının ışığı neden yanıp söner?

Beko buzdolabında gösterge panelinin yanıp sönmesi; soğutma sisteminin arızalanması, gaz kaçağı sorunu, motorun yetersiz kalması, kompresörün arızalanması, iç fanın bozulması, iç fan pervanelerinin bozulmuş olması gibi sorunları bildiriyor.

Bosch buzdolabının aydınlatma ışığı neden yanmaz?

Aklımıza gelen ilk arıza nedeni ampulün patlamış ya da yanmış olabileceği ihtimalidir ve bu sorunun çözümü basittir. Hemen buzdolabınızın ampulünü sökün ve bir elektrikçiye giderek aynı değerlere sahip ampul ile değiştirin. Büyük ihtimalle bu “ buzdolabının ışığı yanmıyor “ sorununuzu çözecektir.

Buzdolabı neden ötüyor?

1) Buzdolabının ayakları ayarlı olmayabilir. Bu durumda titreşim meydana gelerek ses yapar. 3) Buzdolabından parça kırılıyor gibi ses geliyorsa bu ses normal olabilir. No frost sistemli buzdolaplarında buzluk kısmında oluşan buzlar defrost yani eritme esnasında çözülürken bu şekilde ses çıkarabilir.

Ariston buzdolabı A2 arızası nedir?

Hotpoint Ariston teknik servisi alınmadığında sorunlar artarak devam edebilir. Hotpoint Ariston buzdolabı arıza kodları a2 genellikle uzun süre elektrik kesintisinin ardından buzluk bölümünün kontrol edilmesi için verilen bir uyarıdır. Arızalı kompresör ve ana kart sorunlarında da A2 kodlu uyarı verilebilir.

Hotpoint hangi servis bakıyor?

1 nisan 2019 tarihi itibariyle Vestel, ariston markasının servis hizmetini devraldığına göre artık ariston, hotpoint ve indesit kullanıcıs olarak Vestel müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Telefon numarası 0850 222 4123 olan çağrı merkezini arayıp hizmet alımına buradan devam edebilirsiniz.

You might be interested:  Buzdolabı Güneş Görürse Ne Olur?(EN iyi 5 ipucu)

Profilo buzdolabı alarm ışığı neden yanar?

Profilo buzdolabının içini açıp alabileceğinden fazla malzeme olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer fazla sayıda madde koyduysanız çıkartınız. Sıcaklık çok arttığından dolayı alarm veriyordur. Çalışmayan fan soğutma sağlamadığı için sıcaklık yükselmiş ve alarm durumuna geçilmiştir.

Arçelik no frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır?

Buzdolabınızın soğutucu kısmının kapağını açtığınızda yan ya da arka tarafta bir termostat (sıcaklık kontrol aracı) düğmesini ve etrafında derece göstergelerini görürsünüz. Ortalama bir soğukluk tercih ediyorsanız düğmeyi 4 dereceye; en soğuk konumu tercih ediyorsanız 2 Santigrat dereceye ayarlayın.

Arçelik Buzdolabı neden uyarı verir?

Buzdolabınızın sıcaklığı arttığında, uzun süre elektrik kesildiğinde ya da kapak açık kalmışsa ekranda ünlem (yüksek sıcaklık uyarısı ) yanar. Ekranın yanında ya da altında tuşlar varsa ünlem işaretini kaldırmak için ilgili tuşa basmanız gerekir.

Arçelik Buzdolabı kırmızı ünlem işareti yanıp sönüyor ne yapmalıyım?

Arçelik buzdolabında kırmızı ünlem işareti çıkması sorunu ile karşılaşan kişilerin hata kodunu silmek için uygulamaları gereken işlem oldukça kolaydır. Buzdolabına reset atmak yani fabrika ayarlarına döndürmek alınan hata kodunun giderilmesi için yeterli bir işlem olarak ifade edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *