Arçelik No Frost Buzdolabı F3 Hatası Nasıl Düzeltilir?(Çözüm bulundu)

Arçelik Buzdolabı f3 arızası nedir?

Buzdolapları genelde ısıtıcı defrost ya da Freezer sensörlerinde bir arıza yaşadığı zaman bu hatayı verir. Bu hatayı aldıktan kısa bir süre sonra buzdolaplarında aşırı buzlanma başlayabilir.

Arçelik Buzdolabı E hatası nedir?

E0 kısaca sensör hatasıdır. Buzdolabının dondurucu bölümünde ki sensör çalışmadığında buzdolabı E0 hatası verecektir. Sensörlerin tamiri mümkün olmadığından yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Buzdolabı arızaları nelerdir?

Buzdolabı Arızaları Nelerdir?

 • Ortam koşullarının çok soğuk olması.
 • Buzdolabı kapısının çok sık açılıp kapanması.
 • Ortam çok nemlidir.
 • Nem oranı yüksek ortam koşulları.
 • Sıvı içerikli gıdaların açık olarak bırakılması.
 • Kapının açık kalması ya da tam kapanmaması.
 • Termostat konumunun gerekenden daha soğuk konuma alınması.

Defrost sensörü ne işe yarar?

Defrost saatinin önemli bir fonksiyonu da evaporatör üzerindeki buzlar eridikten sonra ısıtıcıların devreden çıkmasından sonra buzdolabı içinde hava sirkülâsyonu başlatmadan önce kompresörü belirli bir süre çalıştırarak evaporatör bölgesini soğutarak kontrolü sağlamasıdır. Bu kontrol fan gecikmesi olarak adlandırılır.

Arçelik Buzdolabı kırmızı ünlem nedir?

Buzdolabınızın sıcaklığı arttığında, uzun süre elektrik kesildiğinde ya da kapak açık kalmışsa ekranda ünlem (yüksek sıcaklık uyarısı) yanar. Ekranın yanında ya da altında tuşlar varsa ünlem işaretini kaldırmak için ilgili tuşa basmanız gerekir.

You might be interested:  Hotpoint Ariston Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır?(En iyi çözüm)

Arçelik Çamaşır Makinesi F3 arızası nedir?

F3 Su almıyor arızası demektir. Bu arıza makinenizin su almıyor anlamına gelmektedir. Çözüm; – Öncelikle makinenizin su vanasını ve hortumunu kontrol ediniz.

Arçelik Buzdolabı ekran E işareti nedir?

Dijital ekranda çıkan e işareti sanılanın aksine bir arıza belirtisi değildir. E işareti ekonomi modunun göstergesidir. Ekonomi modu sıcaklık derece ayarlarını +4 ile -18 derece yaptığınız zaman aktif olur.

Buzdolabının ışığı neden yanıp söner?

Işıkların yanıp sönme arızası soğutucu veya dondurucu kısmının yeterli sıcaklık seviyesinde olmadığını göstermektedir. Elektrik kesintileri, taşınma sonrası kullanım durumlarında ve kapağının sık sık açılıp kapanması sonucu oluşabilir. Bunlar kısa sürede çözülecek sorunlardır.

Buzdolabının kırmızı ışığı neden yanar?

Yeni yiyecek yüklediyseniz, uzun süre elektrik kesilmiş ya da kapı açık kalmışsa kırmızı ünlem işareti (yüksek sıcaklık uyarısı) yanmaya başlar. Joker özellikli ürününüzü dondurma konumunda kullanmak istiyorsanır: Öncelikle ekranın sağındaki çizgi simgeli tuşa 1 saniye basarak uyarıyı kaldırın.

Buzdolabının bozulduğunu nasıl anlarız?

Buzdolabınızı Değiştirme Vaktinin Gelip Gelmediğini Gösteren 6 Önemli İşaret

 1. Bir ses duydum sanki: Buzdolabından çıkan sesler.
 2. Kapağı bile açılmaz ya bazen: Buzdolabında oluşan buzlanmalar.
 3. Aman el yakmasın: Buzdolabının arkasındaki sıcaklık.

Buzdolabının ışığı yanıyor ama soğutmuyor neden?

Eğer buzdolabınızın kapısını açtığınızda ışığı yanıyor ama soğutma yapmıyor ise buzdolabınızın elektrik aldığını ancak parça arızası nedeniyle işlevini yerine getiremediği anlaşılır. Bu durumda buzdolabının motoru, soğutma kanalları ve pervanelerinin kontrol edilmesi gerekir.

Taşınma sonrası buzdolabı ne zaman çalıştırılmalı?

Buzdolabı Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Buzdolabının fişi 12 saat önceden çekilmelidir.
 2. Buzdolabının paketleme işlemi çok iyi yapılmalıdır.
 3. Taşıma ipi ile çok sağlam bağlanmalıdır.
 4. Buzdolabı olabildiğince dik bir şekilde taşınmalıdır.
 5. Taşınan buzdolabı en az 40 dakika sonra çalıştırılmalıdır.
You might be interested:  Buzdolabı Gaz Kaçırırsa Ne Olur?

Buzdolabı defrost arızası nedir?

Defrost saati belirli zaman aralıklarında evaporatör üzerinde biriken buzların erimesi için rezistansı devreye sokar. Elektrik rezistans boyunca akarken tüpü ısıtır ve yakındaki buz erir. Buzdolabınızda karlanma veya buzlanma görürseniz muhtemelen rezistans buz çözmeyi bırakmış demektir.

Defrost nasıl çalışır?

Yüzeylere sıcak hava gönderilerek yapılan bir defrost yöntemidir. 2°C’in üzerindeki odalarda sistem durdurulur, sadece eavaporatör fanları çalıştırılarak, eritme işlemi yapılır.

Defrost termostat nedir?

Bu termostatlar günlük, haftalık veya mevsimlik olarak programlanabilirler. Defrost sıcaklığını hissederek sistemi defrost konumuna getirir. Donma termostatları su soğutma gruplarında su sıcaklığının +40C’nin altına düşmesini önlerler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *