Arçelik Buzdolabı E3 Hatası Nasıl Giderilir?(EN iyi 5 ipucu)

Buzdolabında e 3 ne demek?

Beko Buzdolabı E3 Arıza Kodu: Defrost ve Freezer Sensörü Arızası. Beko Buzdolabı E5 Arıza Kodu: Defrost ve Fresh Food Sensörü Arızası. Beko Buzdolabı E6 Arıza Kodu: Freezer ve Fresh Food Sensörü Arızası.

Arçelik Buzdolabı E hatası nedir?

E0 kısaca sensör hatasıdır. Buzdolabının dondurucu bölümünde ki sensör çalışmadığında buzdolabı E0 hatası verecektir. Sensörlerin tamiri mümkün olmadığından yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Arçelik Buzdolabı kırmızı ünlem işareti nasıl söner?

Ürününüzde “Zil veya Çan”, “Alarm Off”, “Çizgi tuşları” varsa bu tuşa bir saniye süreyle basıp elinizi çekmelisiniz. Ekranınız dokunmatikse, “Alarm Off” simgesi veya uyarı gelen ünlem işaretine bir saniye süreyle basarak uyarıyı kaldırabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı E2 arızası nedir?

E2 ARIZA kodu 1 defrost sensörü kisa devre olmus ise sensörün yenisi ile degismesi gerekmektedir. E2ARIZA kodu 2 dondurucu bölüm sensörü kisa devre olmustur. bu kisa devre sonrasi ekranda bu hata kodu görülür.

Camasir makinesinde e3 ne demek?

Çamaşır makinesi E03 hatası temel olarak ısıtıcı yani rezistans arızasına işaret etmektedir. Eğer Arçelik çamaşır makinesinin çalışması sırasında ekranında E03 şeklinde bir hata kodu alınıyor ise bu durum makinenin ısıtıcısının sürekli olarak devrede kaldığına işaret etmektedir.

You might be interested:  Arcelik Buzdolabı Ünlem Işareti Nasıl Geçer? (Çözünme)

Beko buzdolabı E4 hatası nedir?

E4 hata kodu defrost ısıtıcı arızası ya da termal sigortası arızasıdır. Beko Buzdolabı e4 Hatası size yardımcı olabilir. Beko buzdolabında defrost ısıtıcı arızası varsa, buzdolabının üst bölümünde buzlanma varken alt kısmının soğutma performansında düşüş yaşanır.

Arçelik Buzdolabı ekran E işareti nedir?

Dijital ekranda çıkan e işareti sanılanın aksine bir arıza belirtisi değildir. E işareti ekonomi modunun göstergesidir. Ekonomi modu sıcaklık derece ayarlarını +4 ile -18 derece yaptığınız zaman aktif olur.

Buzdolabının ışığı neden yanıp söner?

Işıkların yanıp sönme arızası soğutucu veya dondurucu kısmının yeterli sıcaklık seviyesinde olmadığını göstermektedir. Elektrik kesintileri, taşınma sonrası kullanım durumlarında ve kapağının sık sık açılıp kapanması sonucu oluşabilir. Bunlar kısa sürede çözülecek sorunlardır.

Buzdolabının kırmızı ışığı neden yanar?

Yeni yiyecek yüklediyseniz, uzun süre elektrik kesilmiş ya da kapı açık kalmışsa kırmızı ünlem işareti (yüksek sıcaklık uyarısı) yanmaya başlar. Joker özellikli ürününüzü dondurma konumunda kullanmak istiyorsanır: Öncelikle ekranın sağındaki çizgi simgeli tuşa 1 saniye basarak uyarıyı kaldırın.

Arçelik no frost buzdolabı sogutma ayarı nasıl yapılır?

Buzdolabınızın soğutucu kısmının kapağını açtığınızda yan ya da arka tarafta bir termostat (sıcaklık kontrol aracı) düğmesini ve etrafında derece göstergelerini görürsünüz. Ortalama bir soğukluk tercih ediyorsanız düğmeyi 4 dereceye; en soğuk konumu tercih ediyorsanız 2 Santigrat dereceye ayarlayın.

Arçelik Buzdolabı yazın kaç derecede olmalı?

Kışın bu sıcaklıklar yeterli olmayacaktır, ama yazın havanın sıcak olmasından dolayı bu ayarlarda biraz değişiklik yapılmalıdır ki soğutma derecesi artmalıdır. Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

Arçelik Buzdolabı tatil modu nedir?

Özellikle bazı buzdolaplarında yiyecekleri minumum soğukluk derecesinde tutan tatil modu bulunur. Bu mod, buzdolabınızı olması gereken minimum soğukluk derecesinde tutarak yiyeceklerinizi bıraktığınız gibi bulmanızı sağlar. Üstelik bu moda kompresör sürekli devreye girmediği için enerjiden de tasarruf edersiniz.

You might be interested:  F Tipi Enerji Buzdolabı Ne Demek?(Çözüm bulundu)

Arçelik Buzdolabı E8 hatası nedir?

E8 Buzmatik sensör hatası, Soğutucu Bölüm Defrost Sönsörü Hatası Açık veya Kısa Devre demektir.

Vestel Buzdolabında e ne demek?

Ekonomi modu seçili iken soğutucu ve dondurucu bölme sıcaklık göstergelerin- de ” E ” harfi görünecektir. Mod seçili iken çember içindeki ” e ” sem- bolü de mod ekranında görünecektir. Mod süresince; Dondurucu bölme sıcaklık değerleri ayarlanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *