Araba Buzdolabı Nerede Satılır?

Araç buzdolabı fiyatları ne kadar?

Mobicool MM24 12/220 Volt AC/DC 20 lt Oto Buzdolabı

  • Mobicool Y50 Dönüştürücü Adaptör366,08 TL26 satıcı
  • Mobicool MB440 2×440 gr Buz Kaseti20,90 TL19 satıcı
  • Mobicool MB220 2×220 gr Buz Kaseti17,90 TL22 satıcı
  • Mobicool MP26 26 Litre Buzluk338,90 TL21 satıcı
  • Mobicool MP24 24 lt Buzluk204,60 TL24 satıcı

Oto Buzdolabı alırken nelere dikkat edilmeli?

Oto buzdolabı seçerken dikkat etmeniz gerekenler

  • Öncelikle ebatına dikkat. Eğer çekirdek aileyseniz 40-50 litre buzdolabı size yeterli olacaktır.
  • Oto buzdolaplarını gücü çakmak girişinden alır.
  • Soğuğu koruması izolasyon sayesinde.

Parago Buzdolabı hangi ülkenin?

Üstün Alman tasarımı sayesinde kompakt kullanım, hızlı ve etkili soğutma sağlar. Yüksek hassasiyetli LED aydınlatmalı Dijital gösterge sayesinde istenilen sıcaklık/soğukluk derecesi kolay ve net şekilde ayarlanabilirsiniz.

Termoelektrikli buzdolabı nedir?

Termoelektrikli araç buzdolapları Peltier ile elde edilen soğuk hava Kompresör yerine fan vasıtasıyla alüminyum tabakalara aktarılır. Bu sayede ortam sıcaklığı düşürülür. Dış yapısındaki özel tabaka sayesinde ısı yalıtımı sağlanır. Performans olarak kompresörlü buzdolaplarına göre daha az ve geç soğuma elde edilir.

Araç buzdolabı aküyü bitirir mi?

Araç Buzdolabı normalde aküyü bitirmez. Ancak araç buzdolabının kompresörü üzerinde herhangi bir koruma önlemi yoksa aküyü bitirene kadar çalışacaktır. Ancak bu kompresörün ürettiği fonksiyon aynı olsa da çalışma sistemi evimizdeki buzdolabı kompresörü gibi değildir.

Araç içi buzdolabı nasıl çalışır?

Sistem kapalı sistem olarak çalışır. Evimizdeki gibi 220Volt 50Hz araba veya araç içinde bulunmadığından alternatif akımla değil, 12 veya 24Volt Doğru akımla çalışırlar. Bu kompresörlerin üzerlerinde çalışma gerilimlerini kendi kendine otomatik olarak ayarlayabilecek ayrıca bir elektronik kart bulunmaktadır.

You might be interested:  Buzdolabı Ne Zaman Fişe Takılır? (Çözünme)

Araç buzdolabı kaç derece olmalı?

Ortam sıcaklığı fark etmeksizin +10⁰ ile -10⁰C derece altına kadar soğutma ve dondurabilme imkanı ile çok yönlü kullanım sunan bu kompresörlü oto buzdolabı dijital göstergesi sayesinde istenilen sıcaklık/soğukluk derecesini kolay ve net şekilde ayarlayabilmenizi sağlıyor.

12 volt buzdolabı nasıl çalışır?

Günümüzde Temelde kullanılan 2 çeşit 12v buzdolabı var. Termoelektrik element olarak geçer. elektrik verildiğinde Bir tarafı Isınır diğer tarafı da soğur. Isınan Kısım Ne kadar verimli ve hızlı şekilde soğutulursa edilirse soğuk kısımda o kadar soğuk olur.

Karavanda 12 volt mu 220 volt mu?

Avrupa karavanlar 220 kullanır panel bile yok çoğunda seyir halinde 12 den destek alır sabitlendiği anda drekt 220 volt bağlanır. 12 volt verimsiz tüketimi fazla tehlikeli.

Statik Buzdolabı ne demek?

Statik buzdolaplarının içerisindeki kanallarda dolaşan hava ilk olarak soğuyacak kendi içerisine ve yiyeceklerin donmasını sağlamaktadır. Statik buzdolaplarında içerideki hava soğurken dolap içerisindeki sıcak hava ile karşılaşarak iki farklı sıcaklık oluşmasıyla donma ve karlaşma meydana gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *